• Головна
  • У Житомирі приготували 100 кілограмів карпатського баношу, а новонародженим подарували перші вишиванки
Зв'язок Поколінь
10:37, 24 травня 2016 р.

У Житомирі приготували 100 кілограмів карпатського баношу, а новонародженим подарували перші вишиванки

Зв'язок Поколінь

У Житомирі 19-22 травня пройшли заходи «Зв'язок Поколінь», у рамках Дня вишиванки. Назва виникла не випадково. ЖОМГО «ХХІ покоління» встановлює зв'язок з пращурами відшукуючи та показуючи зацікавленим людям культурне надбання нашого регіону.

19 травня було проведено перший семінар за участю етнографа, Заслуженого майстра народної творчості Миколи Марцинюка, наставника, завідувача Музею старожитностей при Житомирському державному університеті ім. І. Франка Марії Масловської, а також майстрів народної творчості та небайдужих людей, яких цікавить культурна історія нашого краю та України в цілому. Закінчувався семінар майстер класами з виготовлення прикрас з полімерної глини, виготовлення виробів з соломи, а також мотанням ляльки мотанки.

20 травня учні Школи української вишивки Наталії Ніколюк та небайдужі житомиряни відвідали Музей старожитностей. Всі відвідувачі дізнались про деякі традиції українського народу, змогли уявити, яким було життя в 19-20 століттях – чим займались селяни, що одягали та взували, з чого їли, як робили тканину для одягу, що вишивали на одязі та рушниках, змогли оглянути весільні рушники та порівняти особливості їх вишивання в регіонах України. Потім отримали майстер клас з виготовлення писанки.

21 травня було організовано похід до двох пологових будинків. В цей день новонародженим діткам нами було подаровано 32 сорочечки, які було вишито майстрами трьох регіонів України – Житомирщини, Львівщини та Івано-Франківщини.

22 травня відбувся головний захід, який почався на вулиці Михайлівській о 14 годині з виставок майстрів народної творчості та аматорів, на яких було представлено старовинні вишиті сорочки, плаття та рушники, вишите взуття, скатерки, наволочки, простирадла, картини вишиті нитками та стрічками, ляльки мотанки, вироби з полімерної глини, соломи, дерева, солоного тіста, бісеру, стрічок, миловаріння, писанкарство. Виставка розміщувалась на 40 столах та 20 стендах.  Особливо заппам'ятались Малинський, Радомишльський, Черняхівський та Житомирський райони, які чітко виконали поставлену перед ними завдання – показати чим відрізняються район від району та які техніки та кольори використовували наші пращури, вишиваючи собі одяг та обрядові рушники. На заході також було проведено низку майстер класів.

Разом з партнерами приготували 100 кілограмів карпатського баношу, яким частували житомирян і гостей. А кращі колективи області, виконавці, гості подарували Свято, яке тривало до 22:30 на головному сценічному майданчику.

Фото із заходів можна переглянути у нашому фотозвіті.

Фотограф: Андрій Майковець.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #зв'язок поколінь #вишиванка #банош #сівко
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...