• У Житомирі до Дня Незалежності відбувся шаховий турнір
14:09, 29 серпня 2016 р.

У Житомирі до Дня Незалежності відбувся шаховий турнір

З 26 по 28 серпня у приміщенніКП «Готельний комплекс «Україна»проходили змагання з шахів «Незалежність 2016″.

Після тривалої перерви, змагання до Дня Незалежності в Житомирі проводяться другий рік поспіль.

Організаторами шахового змагання виступили ГО «Шахова школа «ІНТЕЛЕКТ», та Федерація шахів Житомирської області. Крім того, допомогали в проведенні змагання Меблева фабрика «ЛУЧ», кінотеатр «Україна», управліня сім’ї молоді та спорту Житомирської міської Ради, тур клуб «Полісся», і сімейний центр «Острів розваг».

Цього року учасники змагаються у трьох категоріях:

• Турнір «А» ОПЕН – усі бажаючі;
  • Турнір «Б» – шахісти 2002 року народження і молодші;
  • Турнір «В» – шахісти 2006 року народження і молодші.

Загалом до участі в турнірі зареєструвалось 62 учасника з Житомира, Коростишева, Черняхова, Попельні, Луцька, Черкас, та Київської області.

Турнір проходить за правилами шахів ФІДЕ. Турнір проводиться за швейцарською системою у 7 турів з обрахунком українського рейтингу («В» – 9 турів, без обрахунку рейтингу).

У турнірі А змагалося 19 шахістів з них 1 міжнародний майстер, 8 кандидатів у майстри спорту, а також 10 першорозрядників. Переможцем став міжнародний майстер Володимир Ревуцький з результатом 6,5 очок.

І одразу 3 шахісти набрали по 4,5 очка, і розділили між собою 2-4 місце це Василь Малашевич, Денис Башмаков та Сергій Трохимишин.

За додатковими показниками друге місце отримав кандидат в майстри спорту Василь Малашевич. Третє першорозрядник Денис Башмаков і четверте кандидат в майстри спорту Сергій Трохимишин.

Кращою серед жінок стала першорозрядниця Оксана Ткачук, яка демонструвала чудову гру, і тільки брак досвіду не дозволив їй поборотися за самі високі місця в турнірі.

У турнірі Б змагалося 10 учасників, але від цього боротьба за перше місце була ще запеклішою. Перше місце розподілили між собою 2-є шахістів Христина Ратнер та Ярослав Новіцький, та за додатковими показниками перше місце виборола другорозрядниця Христина Ратнер. Вона показала чудову гру, і незважаючи на свій юний вік 11 років, довела що може боротися на рівних з більш сильними суперниками.

Друге місце отримав першорозрядник Ярослав Новіцький, який давно стукає в двері турніру А, але продовжує грати в дитячих турнірах.

Далі одразу 3 шахіста набрали по 4,5 очка і за додатковими показниками третє місце отримав Федір Корнійчук. А кращою серед дівчат і четвертою у загальному заліку стала Олександра Пампуха.

Турнір В, був наймасовішим цього року, і боротьба у ньому точилася до останньої хвилини останнього туру. І як уже прийнято для цьогорічного турніру лідери набрали по 8 очок і розділили перше-друге місце. За додатковими показниками перше місце зайняла шахова надія Житомирської області вихованка Коростишівської шахової школи Юлія Герасимчук. Другим став Костянтин Кучер. А третє місце в драматичній партії з Артуром Мельниченком виборов Віталій Дорошенко.

Кращою серед дівчат стала Марина Петренко, друге і третє місця серед дівчат отримали Аліна Герасимчук і Софія Лавренчук відповідно.

За словами організатора турніру майстра спорту і тренера Ігоря Випханюка: «Ми відроджуємо великі шахові традиції Житомирської області, і цей турнір один з багатьох, який проводився, та з чомусь перестав проводитися. І наша ціль це відродити Житомирщину як кузню шахових талантів якою вона була ще 30-40 років тому».