• Головна
  • У поліції Житомирщини розповіли, як громадянам не потрапити на гачок шахраїв
Відео
17:04, 17 лютого 2017 р.

У поліції Житомирщини розповіли, як громадянам не потрапити на гачок шахраїв

Відео

Загальна ситуація із ошуканствами у регіоні, робота поліції щодо попередження та розкриття цих злодіянь, конкретні поради житомирянам, як не стати жертвами пройдисвітів, і реальні історії постраждалих від них - про усе це ішлося на прес-конференції, що відбулася 17 лютого в Головному управлінні Нацполіції в Житомирській області.

Захід розпочав заступник начальника ГУНП Житомирщини Артем Лисогор, розповівши, що шахрайства на сьогодні є найрозповсюдженішим видом кримінальних правопорушень після крадіжок у нашому регіоні. Минулого року до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено понад 1,5 тисяч відомостей за фактами вчинених ошуканств, більшість з яких ще розслідуються слідчими підрозділами. Уже у поточному році розпочато 250 кримінальних проваджень. Тільки у лютому місяці пройдисвітам удалося видурити гроші у майже шести десятків жителів області. «Подаровані» зловмисникам суми вражають.

– Найчастіше житомиряни повідомляють про псевдобанківських працівників, які обманом дізнаються конфіденційні відомості і у подальшому знімають кошти з чужих рахунків. На другому місці «популярності» - псевдополіцейські та псевдородичі із варіаціями на тему «син затриманий поліцією» або «онук потрапив у ДТП», а за рятунок з халепи треба негайно заплатити гроші. І третє, звісно, купівля-продаж через Інтернет-мережу, - наголосив Артем Лисогор.

Також він зазначив, що поліція зі свого боку вживає низку заходів для попередження подібних прикрих випадків. А це і розповсюдження дільничними офіцерами поліції серед населення листівок із роз’ясненнями і порадами, як уберегтися від шахраїв, безпосередні бесіди правоохоронців з місцевими жителями і головами сільських і селищних рад, широка інформаційна кампанія у ЗМІ тощо. Утім, зазначають поліцейські, без усвідомлення людьми шкоди від надмірної довірливості, виправити ситуацію буде доволі нелегко. Саме цим шахраї зазвичай і користуються.

Участь у прес-конференції узяли дві житомирянки, які розповіли про власний досвід спілкування із пройдисвітами.

Пенсіонерка Таїсія Іванівна зізналася, що знала про такий вид ошуканства, як «дзвінок псевдополіцейського» і була переконана у неможливості подібних випадків із нею, бо вважала себе обережною.

Аж до 8 лютого, коли увечері на домашній номер зателефонував ніби її син, який нині проживає у Росії. Він розповів матері про ДТП, в яке потрапив, про понівечену свою автівку і тяжкий стан постраждалої внаслідок пригоди дівчини, батько якої, між іншим, прокурор. Після такого абонент із синовим голосом кілька разів і сам постогнав, нібито від болю, і попросив материної допомоги – грошей. Звісно, думати тверезо пенсіонерка вже не могла, і пообіцяла «синові» усі збереження – 4 тисячі доларів США. Забирав кошти незнайомий жінці, але ніби відомий її синові чоловік на ім’я Олександр, який прийшов до неї додому і справив враження інтелігентної і коректної особи. Після того, хтось уже невідомий знову зателефонував пенсіонерці і подякував їй за надану допомогу.

До поліції Таїсія Іванівна звернулася лише наступного дня, коли з’ясувала, що з її справжнім сином нічого подібного не трапилося. Зізналася, що проаналізувала ситуацію і пригадала купу підозрілих дрібниць, на які одразу не звернула уваги. А якби звернула, то, мабуть, не повірила у розіграну з нею «трагікомедію».

Про те, як серед ночі віддала невідомій жінці 130 доларів США, розказала ще одна учасниця заходу – теж житомирянка Зоя Федорівна. Їй нібито з поліції повідомили, що син когось побив і затриманий за злочин, а потім передали слухавку і йому. «Син» розридався і благав матір допомогти. Пенсіонерка і незчулася, як на порозі її квартири з’явилася незнайомка, аби забрати гроші. Злякав зловмисницю онук потерпілої, який вийшов у коридор і одразу збагнув, що до чого.

Згодом жінку було затримано працівниками Житомирського відділу поліції. Слідством встановлена її причетність до близько десятка подібних фактів.

Аби не стати черговими жертвами шахраїв, поліція наполегливо радить громадянам перестати довіряти незнайомим людям, які телефонують або приходять у домівки. Щоб перевірити інформацію про затримання рідної людини, правоохоронці радять самим подзвонити до поліції за номером «102». Також житомирян просять пам’ятати, що передача неправомірної вигоди службовій особі (про що просять «псевдополіцейські») є кримінально караним діянням. Про такі випадки теж слід повідомляти на «гарячу лінію».

У всіх справах, що стосуються грошових коштів, будьте надзвичайно обережними. Не дозволяйте пройдисвітам приспати вашу розсудливість і видурити заощадження. Розкажіть про ці поради своїм літнім батькам або родичам і наголосіть на нагальній необхідності їх дотримання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #поліція #шахрайство
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...