• Головна
  • Житомирський лікеро-горілчаний завод знову спускають у боргову яму?
звіт
10:23, 5 жовтня 2014 р.

Житомирський лікеро-горілчаний завод знову спускають у боргову яму?

звіт

Нашумівша історія про відстоювання своїх робочих місць та державного підприємства ЖЛГЗ цього літа облетіла усю країну. Підступні наміри та фінансові пастки прибічників режиму Януковичча ледве не звели нанівець державне підприємство. Але люди, працівники заводу, місцева влада та ЗМІ змогли відстояти своє… Але пройшло два місяці, а завод впевнено генерують у боргову яму.

Про це кореспонденту 0412 повідомили працівники заводу.

Нагадаємо, що 23 липня 2014 року відбулось офіційне представлення нового гендиректора Державного підприємства "Житомирський лікеро-горілчаний завод". ДУС призначив на цю посаду львів’янина Никона Романа Мироновича. Тоді присутні сприйняли таку інформацію дещо упереджено, адже ще не могли забути підступні наміри ДУСу в травні.

Новий директор Роман Никон пообіцяв, що ніяких змін по формі власноті заводу та зміні колективу не буде. Також він наголосив на розширенні ринку збуту продукції та підвищенні потужностей заводу.

При цьому новопризначений директор зазначив:

 "Ми попрацюємо разом, подивимось по результатам. У разі провалу відповідальність беру на себе".

Проте працівники заводу розповідають, що поліпшення роботи підприємства немає. Навіть навпаки, за період випробувального терміну керівника Никона Романа завод значно погіршив свою роботу.

На підкріплення цих слів на підприємстві ЖЛГЗ надали наступну інформацію:

  • обсяги виробництва та реалізації продукції суттєво зменшились: за серпень 2014р. на 45 % порівняно з липнем 2014р. та на 56 % порівняно із червнем 2014р.. Порівняно з серпнем 2013р. – на 80 %.
  • сплата акцизного податку зменшилась: у серпні 2014р. на 42 % до липня та 69 % до червня 2014р.
  • До Державного бюджету не сплачено близько 4 млн.грн ПДВ;

У ІІІ кв. були перераховані кошти на загальну суму 2 500 000 грн., в тому числі: 740 тис.грн – на закупівлю пшениці (пшениця на завод не завозилась), 600 тис. грн. на закупівлю цементу (цемент на завод не завозився), 400 тис.грн за консультативні послуги на фірму, яка займається оптовою торгівлею овочами та є рішення суду про те, що дана фірма займається контрабандою; 150 тис.грн. на розробку незрозумілої технічної документації для Чуднівської філії.

Також, на звіті керівника за 60 днів правління підприємством було повідомлено, що підприємство планує брати 8 млн. фінансової допомоги, а також новий кредит на велику суму, що призведе до великого фінансового навантаження та заведе завод у величезні борги.

Крім того, значно збільшено витрати, пов`язані з використанням службових автомобілів (оренда, бензин і ін..), Никон Роман підписав договір оренди на використання чотирьох легкових автомобілів (загальна сума оренди складає 24000 грн на місяць ). На деяких з цих автомобілів їздять взагалі незрозумілі радники, які не є штатними працівниками. Роман Миронович охарактеризував цих людей як колекторів, які забирають попередні борги підприємству.

Також на підприємстві постійно присутні десятки незрозумілих радників. І люди не розуміють навіщо керівнику підприємства потрібна така кількість радників, адже постає питання про його компетентність взагалі.

Працівники заводу знову спіткнулись з тим, що викорінювали у травні 2014 року – думка трудового колективу взагалі не береться до уваги. Окрім цього знову з’являється недовіра до ДУСу. А борги підприємства тим часом збільшуються.

Довідково:

23 липня 2014 року відбулось офіційне представлення нового гендиректора Державного підприємства "Житомирський лікеро-горілчаний завод". Никон Роман Миронович -1983 року народження, проживає у Львові, одружений, магістр міжнародних економічних відносин (закінчив ЛНУ ім. І. Франка), також навчався Національній академії держуправління при Президентові України. Працював у 2006 році маркетологом у "Лізоформ"(Київ), у 2007 році займав посаду маркетинг-аналітика "Алюсервіс" (Київ), з 2007 по 2009 роки був керівником планово-економічного відділу хмельницької компанії "Золотий квартал",
з 2009 року працював зам директором по фінансах на Укрспиртзаводі (Стрий), також був заступником директора Вугорського спиртзаводу, який вдалось за два роки підняти із банкрутства. Від 23 липня 2014 року його призначено т.в.о. гендиректора ДП "Житомирський лікеро-горілчеаний завод".

Нагадаємо, що ситуація на підприємстві цілий травень була напруженою.

Працівники ЛГЗ пікетували ОДА щодо рейдерського захвату підприємства.

Сидір Кізін також запевнив колектив заводу у тому, що підприємство не буде закрито чи приватизовано.

Нагадаємо, що залучитись  підтримкою місцевої та обласної влади, Житомирському ЛГЗ сприяють активісти Майдану.

14 травня працівники Житомирського ЛГЗ пікетували під ДУС та Верховною Радою. У Києві пообіцяли владнати непорозуміння. Але стало не ліпше, як ми можемо сьогодні переконатись. Люди на заводі говорять, що це тільки початок і наступні дві доби будуть спекотними. Працівники ЛГЗ готові обороняти підприємство від "грязних рук" дерикторів з ДУСа. Головне, як зазначили мітингуючі, це протриматись до 25 травня. Люди вірять, що, можливо, вибори, змінять ситуацію.

 05 квітня 2014 року представники ДУСу, в особі Ратушняка О.В. та Петрука В.В. привезли на знайомство нового директора. Працівники заводу, всім колективом відстояли завод та не пустили новопризначеного директора. Колектив заводу написав офіційне звернення до керівництва ДУСу, в якому попросив скасувати призначення Касіча І.П та повернути на посаду ген. директора Спірідонова О.А. або ж погоджувати призначення нового директора із колективом. 12 травня 2014, обманним шляхом, під приводом «чашечки кави» ДУС приїздить до ДП «ЖЛГЗ» і намагається представити заводу нового генерального директора, як то кажуть «один – краще другого». 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #Житомирський лікеро-горілчаний завод #акцизи #податок #область #борги #Никон Роман
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...