• Головна
  • За добу на Житомирщині чотири випадки ошуканства
обережно шахраї
17:19, 29 жовтня 2014 р.

За добу на Житомирщині чотири випадки ошуканства

обережно шахраї

Житомиряни, на жаль, продовжують потерпати від різних видів шахрайств. Пройдисвіти набивають власні кишені грошима своїх жертв, вдало користуючись їх довірливістю та нерозважливістю. Міліція попереджає про небезпеку та закликає громадян до пильності.

Про це 0412 повідомили в СЗГ УМВС України в Житомирській області.

Лише за добу до чергових частин області надійшло чотири повідомлення про вчинення шахрайських дій відносно заявників. Історії з оплатним «визволенням» рідних з міліції, обміном українських гривень у зв’язку з неіснуючою грошовою реформою, пророцтвом та зняттям порчі поповнюються новими сюжетами, пов’язаними з обрахунками потенційних покупців або ж продавців товарів, у тому числі і через мережу Інтернет.

Днями до Житомирського міськвідділу міліції звернулася жителька району, яка пожалілася на пройдисвіта, якого спочатку сприйняла як реального покупця. Зі слів заявниці, на одній із інтернет-сторінок вона розмістила оголошення про продаж меблів. За кілька днів на залишений нею контактний номер телефону передзвонив потенційний покупець, який висловив бажання придбати крісла. Після обговорення ціни та погодження її з обох сторін абонент запропонував жінці зачислити кошти одразу ж на її банківський рахунок. Не запідозривши лихого, заявниця продиктувала незнайомцю реквізити своєї банківської картки та стала чекати надходження платні за меблі. Натомість дочекалася повідомлення про зняття наявних на картці грошей в сумі близько 2 тисяч гривень. Проте дізнатися у «покупця», куди ділися її збереження, жінка вже не змогла: номер телефону, з якого він їй телефонував, раптово виявився недійсним. Зрозумівши, що впіймалася на гачок звичайного шахрая, вона поспішила звернутися до правоохоронців.

Від ошуканства постраждав ще один житомирянин, який, на противагу попередній історії, сам виступив у ролі покупця товару через Інтернет. Чоловік для будівництва замовив оцинковані та не оцинковані листи металу на одному із сайтів, попередньо перерахувавши на вказаний в оголошенні банківський рахунок понад 50 тисяч гривень. Проте замовлених і вже оплачених будівельних матеріалів він так і не дочекався.

Водночас через власну неуважність і брак певних знань 17-річний житомирянин  позбувся дороговартісного мобільного телефону, який «продав» пройдисвіту. Останній під виглядом зацікавленого покупця на одній з вулиць обласного центру розрахувався з юним продавцем іноземною валютою. Уже вдома парубок виявив, що долари виявилися не справжніми, а сувенірними. 

За усіма цими фактами міліція розпочала кримінальні провадження за ч.1 ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України, в рамках яких нині встановлюються усі обставини та причетні до вчинення протиправних дій особи.

Правоохоронці ж нагадують, що такий вид злочинів як шахрайство доволі важко довести, а тим більше знайти самих пройдисвітів. Значно легше попередити ошуканство, дотримуючись елементарних правил:

- при «купівлі – продажу» товарів через мережу Інтернет користуйтеся лише перевіреними сайтами, уважно читайте умови здійснення віртуальної торгівлі та не поспішайте перераховувати кошти на сумнівний рахунок до отримання замовленого товару;

- ні в якому разі не повідомляйте стороннім особам реквізити власної банківської картки. Ця інформація є конфіденційною і знати її повинні тільки ви особисто. Зауважте, що навіть банківські працівники не мають доступу до ваших даних. Навіщо ж тоді розголошувати їх безликому телефонному абоненту?

- не довіряйте незнайомим і малознайомим особам, які пропонують для вас «супервигідні» умови у будь-якій справі. Пам’ятайте неодноразово доведену практикою істину: безкоштовний сир буває лише у мишоловках.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомирщина #шахраї #ошуканство
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...