• Головна
  • Незалежні експерти назвали факти сумнівних результатів виборчих перегонів на 63 окрузі Житомирщини
08:44, 30 жовтня 2014 р.

Незалежні експерти назвали факти сумнівних результатів виборчих перегонів на 63 окрузі Житомирщини

Незалежні експерти Комітету виборців України та кандидати у народні депутати по 63 виборчому округу заявили про масове спотворення результатів виборів. Під час підрахунку голосів за кандидатів по мажоритарному округу виявлена одна з найбільш зручних та простих технологій фальсифікації виборів - визнання бюлетеня недійсним.

За офіційними даними підрахунку голосів, що розміщенні на сторінці ЦВК (http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/wp338pt0...0pf7331=63.html) недійсними на окрузі визнано 4774 бюлетенів, з 95 738 виданих на руки, а це близько 5%.

«Ми з упевненістю можемо сказати, що кількість зіпсованих бюлетенів у 2-3% від загальної кількості виданих виборцям є нормальною. Показники, що перевищують ці цифри, вважаються аномальними. Навіть наявність 3% недійсних бюлетенів може вплинути на загальну картину голосування, якщо в середньому в кожному окрузі проголосувало 90-100 тис. осіб. У випадку голосування по 63 округу, враховуючи кількість голосів, що відділяють перші три місця та високий відсоток невикористаних бюлетенів, можна говорити про класичну схему фальсифікації результатів виборів. В такому випадку обов’язково необхідно здійснити перерахунок голосів», - впевнена представник Комітету виборців України в Житомирській області Олена Степова.

За даними сайту ЦВК різниця між трьома першими місцями є незначною: між першим (Олександр Ревега) та другим (Павло Жебрівський) вона складає 1062 голоси, між другим і третім (Анжеліка Лабунська) - 5867 голоси. Саме тому кількість бюлетенів, що визнано недійсними - 4871 - могла значно вплинути на з’ясування результатів виборів на користь «потрібного» кандидата. У 2012 саме у такий спосіб голосування на 5-ти дільницях України було визнано недійсними: №94 (Засуха-Романюк), №132 (Корнацький-Капацина), №194 (Булатецький-Жуковська), №197 (Губський-Даценко), №223 (Пилипишин-Левченко). На них кількість бюлетенів, що були визнані недійсними коливалася від 3 до 8 тис бюлетенів. на користь кандидатів-регіоналів.

Приводом для сумнівів у результатах виборчих перегонів на 63 окрузі свідчить ще кілька фактів. По-перше станом на 12 годину 27 жовтня лише на двох дільницях з 225 по всій Україні сайт ЦВК показував 100%-й результат підрахунку голосів: на 45 та 63 виборчих округах. В той час як на інших округах України кількість підрахованих даних кричуще відрізнялася - від 1-2% підрахованих голосів до 30-40%. Жоден інший округ не мав подібної швидкості підрахунку. Результат 45 округу на Донеччині можна пояснити просто: через війну на ньому відкрилося лише 4 виборчих дільниці, на яких проголосувало 1999 осіб. В той час як аномальна швидкість підрахунку бюлетенів на 63 окрузі на Житомирщині залишається загадкою.

До друге сумнівною є і практично однакова кількість недійсних бюлетенів у Бердичівській виправній колонії №70 та Райківській виправній колонії №73 - 131 та 132 бюлетені відповідно.

Наразі стало відомо, що три кандидати у народні депутати по 63 виборчому округу подають позови щодо перерахунку голосів - це Павло Жебрівський, Анжеліка Лабунська та Олександр Ігнатенко.

Комітет виборців України продовжуватиме моніторити ситуацію по 63 округу та сприятиме максимально прозорому та чесному волевиявленню виборців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомирщина #Бердичів #63 округ #результати #фальсифікації
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...