Дмитро Олександрович Гайдук - публіцист, письменник, казкар, збирач російськомовного растаманського фольклору. Відомий, зокрема, як автор «растаманських казок», «Енциклопедії конопель» і озвученням інтернет-серіалу «Митя Максач покоряет Питер».

 Навчався в Харківському університеті на факультеті іноземних мов (німецька мова), 1987-1998 жив у Полтаві, потім у Москві . З 1992 року працював перекладачем, редактором, упорядником енциклопедій у видавництвах «Міф » (Москва), «Софія» (Київ ) і «Ультра.Культура» (Москва), музичним рецензентом на Ozon.ru.

 Основні роботи: «Містики XX століття», «Енциклопедія забобонів», «Енциклопедія пророкувань», «Енциклопедія конопель» (не видана ), «Магія в теорії і на практиці» Алістера Кроулі (переклад, передмова, коментарі).

 Проект «растаманські народні казки» існує з жовтня 1995 року, присвячений збиранню і обробці фольклору споживачів конопель. Збірники растаманських казок видаються з 1998 року. Інтернет-сайт проекту (rastaman.tales.ru) відкрився в січні 1999 р. і є одним з найстаріших літературних проектів в Рунеті. З 2001 року видаються також аудіоверсії растаманських казок у виконанні Дмитра Гайдука з музичним супроводом (DJ Kayla Cariapadas , DJ Голландець та ін) - цей жанр ідентичний англомовному «spoken word». Гайдук регулярно гастролює з виступами по містах Росії, України та інших країн.

 На думку поета і критика Дар'ї Суховій, «його тексти побудовані в дусі буддійських коанів; він же носить зачіску з косичкою. Популярність Гайдук отримав завдяки публікаціям в Інтернеті і був одним з перших російських авторів, зобов'язаних своєю популярністю саме Інтернету».

 Однак є відомості, що його тексти доволі широко поширювалися самвидавом перед глобальною інтернетизацією. Спостерігалися навіть видрукувані на машинці копії творів Гайдука. Також він був досить поширений по FIDO.

 «Чудовим прозаїком» називає Гайдука і критик Ілля Кукулін.

 19 грудня 2012 сайт rastaman.tales.ru був внесений до єдиного реєстру заборонених сайтів Федеральною службою з контролю за обігом наркотиків.