Друзі!

Повідомляємо Вам, що з 10 по 12 червня у Місцевий Навколокультурний Простір, відбудеться кінопоказ документальної стрічки Taras Tomenko «Будинок “Слово”», яка присвячена долі покоління «розстріляного відродження».

За підсумками фестивального року та прем’єрного обмеженого прокату кінофільму, стрічка у 2018 році отримала нагороду Національної кінопремії «Золота Дзиґа» в номінації « Найкращий документальний фільм», а кінорежисер Тарас Томенко отримав членство у Європейській кіноакадемії.

Світова прем'єра «Будинок "Слово"» пройшла в рамках 33-го Варшавського кінофестивалю, де стрічка була представлена в конкурсній програмі та претендувала на звання найкращого документального фільму.

Національна прем'єра пройшла у Харкові, де відбувалися описувані події.Стрічка розповідає про один з найбільших злочинів радянської влади – знищення потужного мистецького руху, що виник в 20-30-х роках в Харкові.

В 66-ти квартирах будинку з назвою «Слово» жили найвідоміші митці української культури – письменники, поети, художники, режисери. Це і Микола Хвильовий, і Майк Йогансен, і Павло Тичина, і Наталя Ужвій, і Володимир Сосюра, і Остап Вишня, і Олесь Курбас, і Михайло Яловий, і Іван Багряний, і Раїса Троянкер та інші.

Спеціально зібрану в одному місці інтелігенцію протягом кількох наступних років репресовано, розстріляно чи перероблено у співців партії.

Фільм є поєднанням до цього небачених архівних фото і відео-матеріалів з прямою мовою самих героїв, начитаною сучасними київськими акторами, чиї голоси можна часто почути в озвучанні голлівудського кіно.

В додатку з музичною партитурою, створеною під кожну окрему сцену та героя, «Будинок “Слово”» предстане перед вами унікальним, оригінальним твором, де важлива історія має сучасну і вражаючу форму.