Покращення фінансової ситуації ТТУ безпосередньо залежить від руху маршруток, - Долгих

Для покращення фінансової ситуації ТТУ потрібно змінити рух маршрутних автобусов. В цьому вневнений заступник голови області Ярослав Долгих.

За його словами, автоперевізники, що працюють в обласному центрі, вносять до бюджету міста мізерну віддачу і пільговиків не возять, повідомляє "Перший Житомирський".

"Тому потрібно ті автобусні маршрути, де забезпечується рух електротранспорту, зняти. Для маршрутних автобусів у нас є багато місць, де електротранспорт не їздить. Таким чином дуже багато запитань щодо ТТУ було би знято. Електротранспортом користувалися б не лише пільговики, а з часом ним стало б користуватися зручно: покращення фінансової ситуації на підприємстві означає оновлення рухомого складу. Приклади такого вирішення проблеми вже в Україні є".

Хоча, Ярослав Долгих вважає, що вирішення проблеми заборгованості ТТУ лежить і на загальноукраїнському рівні. Державі потрібно провести монетизацію пільговиків, щоб вони отримували гроші і сплачували за проїзд, як усі. Питання про чергову неспроможність КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» самостійно погасити заборгованість із заробітної плати обговорювалось на засіданні колегії головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.

Незважаючи на те, що наприкінці року борги по зарплатах працівникам ТТУ були виплачені, вже у лютому вони знову почали накопичуватися. Про це повідомила на колегії  начальник управління праці та соціального захисту населення Житомирської міської ради Любов Петренко.

На її думку, для забезпечення транспортного обслуговування населення міста на підприємство передбачені відповідні кошти. Але, ТТУ має виплачувати кредит, який було взято в банку у період кризи 2010-го року та має інші витрати. Заборгованість із заробітної плати підприємству вдасться погасити тільки за фінансової підтримки з усіх можливих джерел, повідомляє управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації.