На Житомирщині за продаж алкоголю неповнолітнім позбавили ліцензіі 16 торгівельних закладів

З початку року працівники міліції Житомирщини задокументували 35 фактів реалізації алкогольних та тютюнових виробів дітям у розважальних та торгівельних закладах області. У всіх виявлених випадках складено відповідні матеріали, які направлено до регіональних підрозділів податкової служби. Наразі із 20 уже розглянутих подань 16 суб’єктів позбавлені ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними чи тютюновими виробами. 

Так, на Малинщині у с. Ворсівці підліток у місцевому магазині придбав цигарки, які продавчиня дала хлопцеві, не зважаючи на його вік. А у самому райцентрі дві юнки, розважаючись у клубі, вирішили не економити на напоях. Спочатку купували горілку з соком, а потім і вино. В елітному закладі, де навіть вхід окремо оплачується, запитувати у клієнтів про їх зрілість для вживання спиртного ніхто не став. 

Втім інколи юнь виглядає як повнолітні, скажете ви. У разі виникнення сумніву щодо цього реалізатор має право вимагати надати документ, який засвідчить вік покупця, або не продавати алкогольні чи тютюнові вироби взагалі.

Здавалося б, сума штрафу, 510 гривень, що загрожує продавцеві, має переконати у доцільності дотримання цих правил. Втім, на практиці, це далеко не завжди так. Аналогічні правопорушення працівники міліції виявили та припинили у містах Житомирі, Коростені, Малині, Овручі, Любарському, Радомишльському, Ружинському та Черняхівському районах області.

У селищі Нова Борова Володарськ-Волинського району слабоалкоголкою «бавилася», допоки не зупинили працівники кримінальної міліції у справах дітей, 15-річна дівчина. У самому факті розпиття спиртного юнка, за її словами, не вбачає нічого лихого. І так, певно, вважає багато її однолітків, занадто звичним і буденним стало вживання алкоголю у суспільстві. Явище розповсюджене і, так би мовити, історично сформоване, тому для якісних змін на краще необхідний час. А от для того, щоб уже сьогодні не продавати спиртне чи цигарки дітям потрібно лише усвідомлення власної відповідальності: і матеріальної, і моральної. До речі, не лише на рівні продавця.Як повідомив начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Житомирській області Валерій Ратинський, за кожним із зафіксованих випадків реалізації неповнолітнім алкогольних чи тютюнових виробів працівники підрозділу звертаються до регіональних органів державної податкової служби щодо накладення штрафних санкцій на власників торгівельних об’єктів та позбавлення їх права на продаж цієї категорії продукції. Сума адміністративного покарання складає від 6800 гривень до понад 10 тисяч гривень. Загалом же, порушники сплатили штрафів на суму близько 220 тисяч гривень.