На автодорогах Житомирщини з початку року поліцейські вчасно зупинили 1100 нетверезих водіїв

Кожен з таких керманичів – потенційний злочинець, вважає керівник поліції Житомирщини В’ячеслав Печененко. Про це та загальну ситуацію з безпекою дорожнього руху на автодорогах області йшлося під час оперативної наради в Головному управлінні Нацполіції.

- Трагічна дорожньо-транспортна пригода, в якій загинуло 10 людей, фактично розпочала для нас новий відлік заходам з убезпечення дорожнього руху, - наголосив керівник ГУНП.

Читати також:ДТП під Житомиром не навчила водіїв маршрутки Київ-Рівне правилам безпеки (ВІДЕОФАКТ)

Так, територіальними підрозділами главку, Управлінням патрульної поліції в області спільно з «Укртрансбезпекою» уже 22 липня були розпочаті цільові рейди щодо перевірок перевізників.

Станом на 6 серпня оглянуто 1202 транспортних засоби, що здійснюють перевезення пасажирів.

Виявлено 240 порушень, тобто у кожному п’ятому випадку.

Найхарактерніші з них: відхилення від визначених маршрутів руху – кожне друге порушення; перевезення пасажирів понад встановлену норму - кожне шосте. Також зафіксовані випадки використання автобусів, що не пройшли обов’язкового технічного контролю, або ж керування ними без наявності необхідних документів,у тому числі посвідчення водія відповідної категорії, – загалом 10 фактів.

Водночас керівник поліції Житомирщини звернув увагу на загальну позитивну динаміку щодо стану дорожньої безпеки.

З початку року кількість дорожньо-транспортних пригод в області, порівняно з аналогічним періодом минулого року, зменшилась на 15% (з 2409 до 2051), у тому числі з потерпілими на 27% (з 646 до 472). При цьому на 7 людей менше загинуло у результаті ДТП та на 242 - менше травмованих.

- Ці статистичні дані, що приховують трагедії конкретних родин, свідчать про те, що посилення нами заходів і контролю за безпекою приносить результат – і він вимірюється збереженим життям та здоров’ям людей, - сказав В’ячеслав Печененко. – Тому ми маємо все зробити, аби аварійність на дорогах реально зменшувалась.

Одним із таких ефективних важелів впливу на ситуацію є виявлення нетверезих керманичів. З початку року працівники секторів реагування ПП територіальних підрозділів ГУНП вчасно зупинили на дорогах області 1107 водіїв, які перебували у стані алкогольного сп’яніння. Більше 4 тисяч 100 водіїв перевищили дозволені режими швидкості або проігнорували вимоги дорожніх знаків, розмітки, зупинки, стоянки і т.д. (ст. 122 КУпАП) та майже 6 тисяч – допустили порушення правил керування транспортними засобами (від технічних несправностей до їх переобладнання - ст. 121 КУпАП). Загалом виявлено понад 16 тисяч порушників Правил дорожнього руху.

Також в області поліцією проводяться спеціальні профілактичні заходи з водіями мотоциклів, скутерів та мопедів. Їх мета – дисциплінувати керманичів та пасажирів таких транспортних засобів та убезпечити від потрапляння у дорожньо-транспортні пригоди. А результат – майже 760 виявлених поліцейськими правопорушень: кожен одинадцятий факт (67) – керування в стані алкогольного сп’яніння, кожен третій (257) – відсутність посвідчення водія відповідної категорії, кожне п’яте (145) – нереєстрація транспорту у встановленому порядку.

- Така банальність, як використання мотошолому, часто рятує керманичам і пасажирам життя, але чомусь не всі це чітко усвідомлюють. Майже кожне третє, зафіксоване поліцією порушення, - це відсутність захисного шолому, - звернув увагу заступник начальника ГУНП Артем Лисогор.

Відтак під час наради було визначено конкретні заходи підрозділів поліції, що працюють для забезпечення безпеки дорожнього руху.

Відділ комунікації поліції Житомирської області