3 жовтня у Житомирському національному агроекологічному університеті стартував еко форум, під час якого учасники дискутують на такі теми:
- аналіз можливостей застосування космічних систем дистанційного зондування Землі для вирішення екологічних проблем;
- оцінка якості життя населення, що проживає на радіоактивно забруднених територіях;
- рух органічного виробництва і продовольча безпека; чиста питна вода;
- реалізація глобальних цілей стратегії сталого розвитку в контексті екологічної освіти дітей і молоді.
Серед присутніх - представники влади, провідні вчені України і Білорусії, науковці та освітяни, керівники успішних бізнес-проєктів, ін.
Відкриваючи форум, ректор ЖНАЕУ Олег Скидан зауважив, що приймати захід такого рівня - дуже почесно та відповідально, втім навчальний заклад постійно працює над вивченням та вирішенням відповідної проблематики, співпрацює у цьому напрямку з різними установами та організаціями, реалізує ряд проєктів та ініціатив, у тому числі міжнародного рівня, залучаючи іноземних колег.
"В останні роки увага суспільства до проблем екології тільки зростає, тож проведення форуму - це чергове підтвердження цьому. Зі свого боку ми, як єдиний в країні заклад вищої освіти екологічного спрямування, робимо теоретичні та практичні кроки для вирішення актуальних питань. Підготовка кадрів – це лише один з аспектів. Разом з тим, ведеться активна наукова робота", - зауважив ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан.
"На базі університету вже сьомий рік проходитиме Міжнародна науково-практична конференція «Органічне виробництво і продовольча безпека», діє Центр енергоефективності громад, функціонує центр органічного виробництва «Полісся Органік», ми займаємося впровадженням міжнародного науково-дослідного проекту з вирощування органічного сорго, проводимо щорічно Міжнародну науково-практичну конференцію «Чорнобильська катастрофа. Актуальні проблеми, напрямки та шляхи їх вирішення», тощо. Наші білоруські колеги так само працюють в цих напрямках, тому особливо цікаво і корисно провести такий спільний форум, аби випрацювати подальші дії".
Голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма привітав учасників еко форуму, наголосивши, що питання екології турбують не лише науковців, але й виробництво – представників агросектору, бізнесу та економіки загалом. Він також окреслив ряд тем, які об’єднують українську та білоруську сторони, зважаючи на сусідство.
У рамках форуму діяла виставка виробів з екологічно-чистих матеріалів, а також були представлені зразки органічної продукції, наукові видання.
Під час пленарного засідання свої доповіді та презентації представили науковці з Житомира, Херсону, Рівного і Мінська.
Крім цього, у рамках еко форуму в Житомирському національному агроекологічному університеті було підписано договір про співпрацю між державною природоохоронною науково-дослідною установою «Поліський державний радіаційно-екологічний заповідник» та природним заповідником «Древлянський».