Органами прокуратури області у ході перевірок встановлено численні порушення Законів України «Про загальну середню освіту» та «Про дошкільну освіту» керівниками загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, які не забезпечують додержання вимог санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм.
Про це сайту 0412.ua повідомила прес-служба прокуратури Житомирської області.
Як повідомила старший прокурор відділу прокуратури області Оксана Дехтярук, виявлено, що у Тепеницькому дошкільному закладі Олевського району продукти харчування - вершкове масло, сир, молоко використовуються із простроченим терміном давності. У багатьох інших дитячих закладах встановлено неналежне зберігання м’ясних продуктів та таких, які використовувалися для приготування їжі із простроченим терміном.
У Іванопільській гімназії Чуднівського району буфет функціонує без погодження із органами Держсанепідслужби у Житомирській області. Крім того, реалізуються заборонені для харчування дітей продукти: печива, які містять у собі синтетичні барвники, ароматизатори, підсолоджувачі, підсилювачі смаку, консерванти. Подібні вироби - печиво, мінеральні газовані напої, жувальні цукерки та хотдоги з сосискою, капустою і кетчупом реалізуються у буфеті Попільнянської гімназії.
Кричущі факти порушення встановлено у дитячому навчальному закладі с. Вишпіль Черняхівського району, у якому харчоблок перебував у незадовільному стані, поруч із крупами та макаронами зберігалося хлорне вапно, а в підсобному приміщенні наявні сліди гризунів. У дитячому садочку с.Стирти цього ж району іграшки для дітей зберігалися у банках з-під дезинфікуючих розчинів.
На усунення виявлених порушень прокурорами міст та районів внесено документи реагування керівникам органів місцевого самоврядування та виконавчої влади з вимогою забезпечити належне харчування дітей у дошкільних та шкільних навчальних закладах.
Прокуратурою області направлено подання голові Житомирської облдержадміністрації.
Прес-служба прокуратури Житомирської області
17 травня 2013 року