На Житомирщині чоловік хотів отримати виплати від держави, а потрапив на «гачок» шахраїв

Днями до поліції звернувся 43-річний житель Звягельського району із повідомленням про ошуканство. Чоловік скористався посиланням, розміщеним у соцмережі, для отримання грошової допомоги.

На сайті він вказав свій мобільний номер та пароль для входу у банківський додаток. Як виявилось, веб-ресурс був фішинговим.

За кілька хвилин на мобільний телефон чоловіка почали надходити смс-повідомлення про списання коштів з його кредитної картки. Через власну довірливість він втратив понад 30,5 тисячі гривень.

Правоохоронці Звягельського райвідділу розпочали кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) ККУ, у рамках якого встановлюють причетних до злодіяння осіб.

Поліцейські закликають громадян бути вкрай уважними під час надання інформації онлайн. Зокрема, зверніть увагу: назва чату у месенджері, або сайту, що схожа на офіційну, ще не свідчить про його справжність. Якщо ви перейшли на сторінку з оголошення у соціальній мережі чи за іншим стороннім посиланням, висока ймовірність, що ви спілкуєтеся з шахраями.

Під час оформлення електронних заяв та інших документів, пов’язаних із зазначенням особистої інформації, звертайте увагу, чи знаходитеся ви на офіційному та захищеному Інтернет-ресурсі (його адреса повинна починатися з https://, у деяких браузерах також стоїть піктограма «замок»).

Офіційний сайт ЄДопомога має адресу https://edopomoga.gov.ua Тут ви можете дізнатися про грошову допомогу від держави, виплати міжнародних організацій та надання волонтерської підтримки.

Водночас поліцейські закликають громадян бути більш обачними у користуванні банківськими картками: ніколи й нікому не повідомляйте коди доступу до ваших рахунків, паролі, що надходять в смс-повідомленнях, а також не розголошуйте особистих відомостей невідомим особам та на сторонніх ресурсах. Будьте розсудливими та обережними.

Звягельський районний відділ поліції