Коли родинні конфлікти перетворюються у тиранію: у Бердичівському районі працює поліційний підрозділ протидії домашньому насильству

Сектор розпочав свою роботу з серпня поточного року у Бердичівському райвідділі поліції. Основними завданнями підрозділу є запобігання та протидія вчиненню домашнього насильства, інформування постраждалих осіб про їхні права, вжиття превентивних заходів.

Поліцейські проводять профілактичну роботу з кривдниками, виносять термінові заборонні приписи, документують адміністративні та кримінальні правопорушення.

Відтак за три місяці роботи поліцейські склали та направили до суду 57 адміністративних протоколів за ст. 173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) КУпАП.

З метою припинення та недопущення повторного вчинення домашнього насильства поліцейські виносять кривдникам термінові заборонні приписи. За вказаний період правоохоронці винесли 47 таких приписів. У більшості випадків поліцейські зобов’язували агресорів залишити місце перебування постраждалих членів сім’ї та у будь-який спосіб контактувати з ними. А потерпілим від домашньої тиранії роз’яснили, як можна захиститися та відстояти свої права.

Загалом поліцейські з протидії домашньому насильству відреагували на більш як 130 випадків, де родинам знадобилось стороннє втручання для залагодження ситуацій.

Правоохоронці закликають громадян не замовчувати випадки домашньої тиранії. Якщо ви стали жертвою насильства у родині або вам відома інформація про особу, відносно якої вчиняється насильство, зателефонуйте за номером 102, зверніться до дільничного офіцера чи поліцейського громади, інших правоохоронців. Також можна зв’язатися з фахівцями з протидії домашньому насильству за допомогою безкоштовної «гарячої лінії» за номерами: 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного), 116 123 (з мобільного) або 15 47.

Бердичівський районний відділ поліції