Житомирщина шукає кошти для ліквідації наслідків підготовки до Євро 2012

Більше 5 мільйонів гривень доведеться витратити на ремонт і реконструкцію доріг місцевого значення на Житомирщині, які активно використовувались для доставки матеріалів на будівництва дороги Київ-Чоп під Євро 2012. Таку суму озвучив на колегії облдержадміністрації в четвер, 31 березня, заступник голови облдержадміністрації Віктор Куницький. За його словами, дороги місцевого значення активно використовувались важкою технікою та вантажівками, що перевозили щебінь і інші матеріали. Але в проектах реконструкції дороги не передбачені кошти на покриття цих збитків і реконструкцію цих доріг. Питання потрібно ставити перед міністерством. А начальник служби автомобільних доріг у Житомирській області Сергій Дмитрович Кондратюк озвучив навіть більшу суму - 10 мільйонів гривень. За його словами, це питання перед керівництвом області вже піднімалось, але тоді на нього не звернули увагу.

Тепер же області доведеться шукати кошти, аби ліквідувати наслідки підготовки до Євро 2012. Більш того, на колегії зазначалось, що нове будівництво, ремонт та утримання шляхів загального користування та комунальних доріг не відповідає вимогам часу. А ремонт доріг місцевого значення ведеться взагалі вкрай погано.

Ще одна серйозна проблема виникла через зміни в податковому кодексі. Адже податок з власників транспортних засобів, який раніше йшов в місцеві бюджети, відмінено, а кошти перенаправлено в державний бюджет. Лише нещодавно область отримало з держбюджету близько 20 мільйонів гривень на цю сферу. Залишилось їх лише перерозподілити. Так що дороги таки почнуть невдовзі ремонтувати.

Цій новині зрадів і присутній на колегії міський голова Житомира Володимир Дебой:- Зараз в місті нема коштів навіть на елементарне прибирання і утримання доріг, не кажучи вже про якийсь поточний чи навіть капітальний ремонт. Житомир має величезну дорожню інфраструктуру, яку потрібно ремонтувати і підтримувати. Ми маємо певне перевиконання бюджету, але виділяти зекономлені кошти на нагальні потреби міста не маємо можливості. Адже все йде на погашення позики в 12 мільйонів, яку місто отримало за попередньої влади. Зараз нам потрібно її погасити. Тому нам доводиться звертатись до обласної ради, обласної адміністрації про підтримку, - сказав Володимир Дебой у своєму виступі. - Не думайте, що я когось агітую.

Ще однією серйозною проблемою, за словами мера, є те, що знову ж минулою владою організація, яка займається обслуговуванням дорожньої інфраструктури в місті, була передана з державної власності в комунальну. Але за поданням міністерства внутрішніх справ, через суд, цю організацію передано назад в державну власність. Зараз міська рада веде переговори з міністерством, щоб повернути організацію в комунальну власність міста.