У ЖДУ імені Івана Франка стартувала «Мова в дії»

Учора до Дня української писемності та мови викладачі та студенти Житомирського державного університету імені Івана Франка спільно з громадськими активістами Житомира започаткували рух-естафету «Мова в дії».

Одними із перших проектів започаткованого руху стали флешмоб «Нас об’єднує мова» і брифінг для ЗМІ «Сьогодення української мови», на якому презентували інтернет-сторінку «Мова в дії».

Суть «Мови в дії» у соціальній мережі facebook зводиться до того, що учасники мають читати україномовну поезію у динаміці, дії. Таким чином організатори проекту хочуть популяризувати українську мову передовсім серед молоді.

Крім того, студентка ННІ філології та журналістики ЖДУ імені Івана Франка Тетяна Сиропятова розповіла, що в День української писемності та мови у Житомирі будуть роздавати перехожим наліпки з гаслом «Нас єднає мова!». Планується також співпраця із закладами відпочинку. Якщо керівники кафетерію згодні на те, щоб у закладі лунала українська музика, персонал обслуговував клієнтів українською мовою, тоді кафетерій отримує наліпку більшого розміру. Так відвідувачі будуть одразу знати, як у закладі ставляться до української мови.

«Цією акцією ми хочемо привернути увагу громадськості, особливо влади, до проблеми функціонування української мови як державної в українському суспільстві. Якщо за період правління Януковича руками й устами табачників провадилася свідома русифікація, про розвиток української мови загалом не йшлося, то за нової влади, на жаль, мовні питання також відсунуто якщо не на задній план, то щонайменше десь убік. А мова не чекає. Самоплином мова не розвивається: її держава або підтримує, або не підтримує. Сподіваємося, це короткочасна затримка з рішенням теперішньої української влади щодо затвердження Програми розвитку української мови як державної та рівноправного  розвитку мов усіх національних меншин. Процес оукраїнення громадян України – не одномоментний акт. Це тривалий процес. Але, залишивши мас-медіа, Інтернет, книговидання, кінопрокат, шоу-бізнес, культуру, спорт без державної опіки в сфері мовної політики, напризволяще, так, як є зараз, то збудуємо територію з «говорящим населением», а не громадян з Україною в серці! «Мова в дії» – це спроба поширити Українське Слово від Серця до Серця, щоб синьо-жовтими пазлами якомога швидше викласти всю Україну! Долучайся! Читай українське! Поширюй своє! Мова в дії!», - каже організатор флешмобу, завідувач кафедри української мови ЖДУ імені Івана Франка Віктор Мойсієнко.