• Головна
  • Фестиваль авторської пісні «Мі-сі-соль» зібрав друзів у Новограді-Волинському
14:10, 7 липня 2012 р.

Фестиваль авторської пісні «Мі-сі-соль» зібрав друзів у Новограді-Волинському

Подія, аналогів якої ще не відбувалось у Новограді-Волинському, не залишила байдужим нікого, хто завітав до площі біля старої фортеці у суботу, 30 червня. Фестиваль авторської пісні «Мі-сі-соль», який, починаючи з 2002 року, проводили на мальовничих скелях річки Тетерів, неподалік Житомира, у Денишах, цього року переїхав до Новограда-Волинського.
Власне, у Новограді був не фестиваль, оскільки не визначали переможців, а концерт, у якому брали участь здебільшого постійні учасники фестивалю. Більшість із них – професіонали, які неодноразово виборювали гран-прі й ставали лауреатами багатьох конкурсів різного рівня.
Але проведенню цього концерту передував складний етап організації. Ще взимку начальник управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту Володимир Гамма і голова оргкомітету фестивалю «Мі-сі-соль» Олександр Щирін вирішили, що новоград-волинці мають побачити і відчути, що таке бардівська пісня і хто такі барди. Ось що розповідає сам Олександр Щирін:
– Я хочу познайомити з авторською піснею якомога більше людей. Населення області і України має відчути той заряд енергії, котру дарують автори і виконавці пісень. На фестиваль «Мі-сі-соль» з’їжджаються сотні людей, але ж не у всіх, хто фанатіє авторською піснею, є можливість вирватись на природу.
Для бажаючих іще краще відчути атмосферу фестивалю навпроти фортеці, на протилежному березі річки, розбили наметове містечко. Намет – невід’ємний атрибут більшості бардівських фестивалів. Як розповідають, традиція проведення фестивалів бардівської пісні під відкритим небом бере свій початок від відомого міжнародного Грушинського фестивалю, який проводять у Росії поблизу Самари, і згуртовує навколо себе десятки, а то й сотні тисяч людей. І більшість фестивалів, що виникають нині, переймають усе найкраще, що відбувається під час «грушинки».
Протягом двох днів, поки тривав ХІ фестиваль «Мі-сі-соль», кожен міг прийти і поспілкуватись у приємній компанії творчих людей біля ватри. Але, звісно ж, це не було б можливим, якби не відповідальна робота окремих людей, котрі обслуговували різні сторони життя наметового табору. Пильним оком за порядком слідкували голова Новоград-Волинського туристичного клубу «Романтик» Євгеній Прунькін зі своїм сином Євгенієм і директор молодіжного центру Денис Шутов. На їх плечі було покладено обов’язки організації життя табору і харчування гостей міста. Казан із неймовірного смаку пловом – вечеря першого дня.
А справжня смачнюча шурпа і печена на вогнищі риба стали окрасою вечірнього столу після концерту. Володимир Гамма висловлює вдячність сім’ї Прунькіних за роботу на туристичній кухні.
Суботній концерт по-справжньому сколихнув Новоград. Авжеж, хотілося б, щоб людей зібралось більше. Але й ті, хто залишався біля фортеці протягом усіх трьох годин, поки зі сцени лунали звуки пісень під струни гітар, кажуть лише теплі слова. Зі сцени лунали не лише музичні композиції, але й прозові твори Тетяни Вечірко, у яких досить просто і в легкій, зрозумілій формі говорила про одвічні філософські теми, а також майстерно укладені рими у віршах Олексія Бізона і Оксани Науменко. Така різноплановість номерів прикрасила вечір.
І, звісно ж, неможливо й донині забути виконання справжніх метрів авторської пісні – Валерія Марченка з міста Рівне – переможця у міжнародному фестивалі «Балаклавські канікули», лауреата Грушинського фестивалю, а також Інни Труфанової, котра виграла інтернет-конкурс того ж Грушинського фестивалю. А можливість послухати виконавців такого високого рівня – рідкісна нагода для новоград-волинців.
На концерті свій музичний талант демонстрували і місцеві виконавці. Лариса Бойко, котра нині живе в Житомирі, проте народилась у нашому місті, чудово виконувала пісні, написані на тексти Лесі Українки. Молоде подружжя Володимира і Світлани Сурай вразили присутніх глибиною розуміння тем, які більшості розкриваються лише з віком, а також Ігор Завгородній довели, що новоградська земля багата на таланти.
Відома пісня, написана у 1964 році Юрієм Кукіним, «А я еду за туманом» завершила концерт, що залишив незабутній слід у серцях новоград-волинців. Володимир Гамма – один із організаторів ХІ фестивалю авторської пісні «Мі-сі-соль» у Новограді-Волинському – висловлює вдячність усім, хто доклав руку для його проведення. Велика вдячність і за фінансову підтримку благодійному фонду Володимира Литвина «Майбутнє Полісся», приватним підприємцям Дмитру Іванченку (кафе «Городок»), Олександру Гарбовському (будівельна компанія «Єврофасад»), Миколі Шавловському (ТОВ «Архстудіо»), Андрію Газарову («Компания Телефонъ»), також подяка страховій компанії «Провідна», Новоград-Волинському держлісомисгоспу в особі Степана Нусбаума і заступнику начальника головного управління культури облдержадміністрації Житомирської області Володимиру Пилипчуку, який підтримав організаторів в ідеї проведення фестивалю у нашому місті.
Фестиваль називається «Мі-сі-соль» не просто так. Це – назви перших трьох гітарних струн, найтонших, які часто відповідають за усі емоційні переживання, що можливо висловити в музиці. На мою думку, такі фестивалі – саме те, чого не вистачає сучасному суспільству. Подібні заходи вчать молодь любити по-справжньому і дарують цю любов у живому спілкуванні. А вогнища і ночівля під відкритим небом ніби повертають людину у часи, коли ненависть, лицемірство і злість іще не вигадали.

Фестиваль авторської пісні «Мі-сі-соль» зібрав друзів у Новограді-Волинському, фото-1
Фестиваль авторської пісні «Мі-сі-соль» зібрав друзів у Новограді-Волинському, фото-2
Фестиваль авторської пісні «Мі-сі-соль» зібрав друзів у Новограді-Волинському, фото-3
Фестиваль авторської пісні «Мі-сі-соль» зібрав друзів у Новограді-Волинському, фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...