12:25, 10 липня 2012 р.

Мистецтво на межі закону

Графіті – вид сучасного мистецтва, що набуває все більшої популярності в нашій країні. Ці особливі малюнки сприймаються як атрибут молодіжної субкультури, спосіб самовираження людини. Однак, дещо неоднозначне відношення до такої творчості викликає те, що так звані вільні художники обирають в якості своїх полотнищ стіни будинків, паркани, громадський транспорт, інші споруди, причому, без згоди їх власників. На жаль, більшість таких малюнків сприймаються неоднозначно, часто мають негативний підтекст, містять лайливі слова, псують зовнішній вигляд приміщень, справляють враження забрудненості, а отже порушують громадський порядок, наносять шкоду суспільній моралі. Ось чому графіті все ж таки перебуває на межі закону, а самі художники сприймаються як бешкетники, що крадькома роблять свою справу, а при появі випадкових свідків негайно втікають.
Одного літнього дня 47-річний житомирянин вирішив долучитись до сучасного мистецтва. Щоправда, така думка виникла у нього після вживання 150 грам горілки. На очі чоловікові потрапило декілька проспектів з різною символікою і в голові майнула думка про те, що потрібно повідомити городян про власні погляди на суспільне життя. Новоспечений художник придбав на міському ринку два балончики з фарбою і вирушив на пошуки підходящого «полотна».
Невдовзі митець помітив гладенькі і чисті стіни однієї з банківських установ, які непогано, на його думку, підійшли б для втілення творчого задуму. Обійшовши приміщення, чоловік обрав зручне місце і розпочав творчий процес.
Він так захопився, що не помічав нічого навколо, а тим часом працівник банку повідомив держслужбу охорони УМВС про дії невідомого. Розчаруванню художника не було меж, коли до нього підійшли працівники міліції і запропонували припинити малювати, натомість пояснити свій вчинок. Затриманий заявив, що вважає свої малюнки витвором мистецтва, які мали б показати його прагнення до особистої свободи та незалежності.
Горе-митця доправили до Богунського райвідділу міліції, де було складено протокол за статтею 173 Кодексу про адмінправопорушення за вчинення ним дрібного хуліганства. Протокол направлено до суду, де буде вирішено, яке покарання він нестиме: від штрафу в сумі 51 гривня аж до адміністративного арешту.
Хотілося б нагадати талановитим митцям графіті, якщо їхня творчість межує з псуванням чужого майна, то за витвори доведеться відповідати відповідно до чинного законодавства. Якщо зображенням буде нанесено значну шкоду, то відшкодування збитків може вилитись у кругленьку суму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...