Ситуація, що склалася довкола поліських лісів катастрофічна

Ліс без науки приречений, про це заявив директор Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації Віктор Ткач.

Ситуація, що склалася довкола поліських лісів катастрофічна. Коливання кліматичних показників призвели до порушень монолітності лісового масиву і підірвали гідравлічний режим поліського лісу. Глобальне усихання хвойних лісів, верхівковий короїд – це лише частина айсбергу. «Сезон тиші», котрий забороняв проведення санітарних заходів упродовж 3 місяців, погіршив стан лісів у десятки разів.

Ліс потрібно рятувати терміново, у тому числі і наукою, заявляє Віктор Ткач.

Науково-дослідний інститут, як і всі філіали, гостро потребує оновлення лабораторій, оскільки рівень лабораторій та відповідного інструментарію лишився на рівні 50-х, 60-х років минулого століття.

Фінансовий стан філіалів та й самого інституту не менш катастрофічний. За останні 5 років бюджет інституції лісових науковців скоротився вп’ятеро.

Віктор Ткач та перший заступник начальника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Ільїн також представили нового керівника Поліського філіалу. Ним став Віктор Шевчук, котрий раніше очолював «Степовий» філіал науково-дослідного інституту.

Всього у Поліському філіалі на сьогодні працює 8 наукових співробітників, 2 кандидати наук.

Бюджет установи цього року склав 240 тисяч, проти 1мільнону 400 тисяч у 2013.

Прес-служба Житомирського ОУЛМГ

Автор
( 0 оцінок )
Актуальність
( 0 оцінок )
Виклад
( 0 оцінок )
14 переглядів в листопаді

Відгуки та коментарі

Написати відгук
Написати коментар

Будь ласка, залиште конструктивний, обґрунтований та інформативний текст, що стосується якості роботи компанії, на прикладі особистого досвіду.

Не дозволяється: використання ненормативної лексики, погроз або образи; пряме порівняння з іншими конкуруючими компаніями; розміщення посилань на сторонні ресурси Інтернету; реклама та самореклама, заяви, пов'язані з діяльністю компанії.

Введіть email:
Ваш e-mail не відображатиметься на сайті
або Авторизуйтесь , для написання відгуку
Автор
0/12
Актуальність
0/12
Виклад
0/12
Відгук:
Завантажити фото:
Вибрати