• Головна
  • Для дорожників Житомирщини зима не прийде неочікувано
16:35, 27 листопада 2017 р.

Для дорожників Житомирщини зима не прийде неочікувано

Днями у приміщенні Службі автомобільних доріг у Житомирській області за участі керівництва дорожніх організацій області відбулася нарада за результатами підготовки до зимового утримання автомобільних доріг.

У ході зустрічі кожен з керівників філій ДП «Житомирський облавтодор» та ПП «Автомагістраль», які виконують роботи з експлуатаційного утримання шляхів в області, окреслили стан підготовки підприємств та наявні проблеми в межах зимової експлуатації.

Усього для потреб в зимовий період вже заготовлено 31,5 тисяч тонн піску та 7,7 тисячі тонн солі для обробки дорожнього полотна, що становить більше половини потреби, заготівля триває.

З метою забезпечення безпечних та безперебійних умов руху на автодорогах області в зимовий період Службою автодоріг у Житомирській області виданий наказ від 18.05.2017 № 68 «Про організацію підготовки дорожнього господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років», яким призначено посадових осіб, відповідальних за забезпечення підготовки до сталого функціонування.

Завершена підготовка і ремонт дорожньої техніки та навісного обладнання, що будуть задіяні для зимового утримання автодоріг.

Також для оперативного реагування на стан проїзду під час несприятливих погодних умов зимового періоду філіями ДП "Житомирський облавтодор" проведена робота по укладанню 14 угод на залучення додаткової техніки сторонніх організацій, яка буде задіяна під час складних погодних умов зимового періоду.

Для інформування учасників дорожнього руху про небезпечні ділянки автодоріг в період зимової слизькості завершені роботи по встановленню комплектів дорожніх знаків (1.13 "Слизька дорога", 7.12 "Ожеледиця", 7.2.1 табличка «Зона дії») на автомобільних дорогах загального користування.

Для захисту окремих ділянок доріг від снігових заметів підрядними дорожніми підприємствами області виготовлено та відремонтовано 1800 м. п. снігозатримувальних щитів.

Житомирською облдержадміністрацією у 2015 році з обласного бюджету було виділено близько 1,5 млн. грн. для закупівлі паливно-мастильних матеріалів на випадок виникнення надзвичайної ситуації.

Кожною дорожньо-експлуатаційною організацією (ДЕД, райавтодором) розроблені плани зимового утримання доріг. Плани зимового утримання автодоріг складені з урахуванням досвіду роботи за попередні роки, містять графіки робіт, схеми захисту від снігових заметів, черговість та строки очистки доріг від снігу та ліквідації зимової слизькості, склад загонів та порядок роботи машин, схеми розміщення баз протиожеледних матеріалів та розрахунок їхньої потреби, порядок організації чергувань та оповіщення про несприятливі погодні умови та інше.

Для забезпечення зручних і безпечних умов руху транспортних засобів в період несприятливих погодних умов зимового періоду та на випадок ускладнення чи обмеження в русі на території Житомирської області вздовж автомобільних доріг загального користування підготовлено майданчики для тимчасового відстою транспортних засобів. Про наявні стоянки Служба автомобільних доріг інформує учасників дорожнього руху, населення через засоби масової інформації, мережу Інтернет та шляхом встановлення відповідних інформаційних щитів.

Крім того,для інформування учасників дорожнього руху про стан погодних умов та попередження про ускладнення умов руху в межах Житомирської області працює 19 табло змінної інформації. Для оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації, утворення ожеледиці та снігових заметів працює 16 камер відеоспостереження, де в режимі он-лайн відображаються дані з 8 дорожніх метеостанцій, що дає змогу аналізувати фактичну ситуацію на дорозі М-06 Київ – Чоп (на м. Будапешт через мм. Львів, Мукачеве і Ужгород).

За ініціативою начальника Служби автодоріг в області Геннадія Савченка, буде змінено сам підхід до роботи в зимовий період, де акцент буде зроблено на економію коштів: « наявні кошти витрачатимемо виключно на пророблену роботу, а забезпеченість фрикційними матеріалами та сіллю не передбачають негативних сюрпризів».

Особлива увага під час обговорення була спрямована на забезпеченість усім необхідним дорожньо-експлуатаційних дільниць в області, адже шляхи державного значення є пріоритетними.

Не обійшли увагою й проблеми більшості райавтодорів із забезпеченістю кадрами, наявністю зимових шин та теплого одягу для робітників. Зважаючи на активну позицію директора ДП «Житомирський облавтодор» Олександра Мельниченка, - проблем, які не вирішуються не існує.

Нагадаємо, що з 1 січня в рамках децентралізації тазгідно з розпорядженням КМУ від 2 жовтня 2013 року №759-р «Про передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення», в підпорядкування Житомирської ОДА відійде 6941,5 кілометрів шляхів місцевого значення.

Прес-служба САД у Житомирській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #дороги #зима
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...