• Головна
  • Інтернет-шахраї працюють навіть на свята
13:07, 8 січня 2013 р.

Інтернет-шахраї працюють навіть на свята

У передноворічні та святкові дні традиційно активується торгівля, у тому числі і через Інтернет-мережу. Покупці шукають оригінальні подарунки для рідних та близьких, а продавці мають змогу швидко та вигідно розпродати товар. На жаль, декотрим жителям Житомирщини святкові торгівельні угоди принесли неприємності, через які їм довелося звернутися до міліції.

37-річна жителька Любара вирішила подарувати синові омріяний ним веб-планшет. Почувши про те, що купуючи товари через Інтернет, можна значно зекономити, жінка засіла за комп’ютер. На введений запит пошуковик миттєво видав безліч варіантів.

Пропозиція продавця на ім’я Андрій видалася найкращою. Планшет дійсно виявився дешевшим, ніж в магазинах. Чоловік запропонував переказати кошти на банківську картку, номер якої прислав у смс-повідомленні. Жінка швидко оплатила 1800 гривень та стала чекати прибуття замовлення. Однак, ні на свята, ні після них планшет не прибув. Абонентський номер продавця теж виявився поза зоною досяжності. Зрештою, родина залишилася без грошей, подарунка та святкового настрою. Ошукана жінка звернулася до міліції.

За даним фактом розпочато досудове розслідування за ч.1 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу. Наразі правоохоронці встановлюють особу Інтернет-продавця.

Ще однією жертвою віртуальних торгів стала 28-річна жителька м.Овруча, яка вирішила продати свій мобільний телефон. Дуже швидко на оголошення, розміщене нею в глобальній мережі, відгукнувся покупець. Жінка поспілкувалася з ним телефоном та, дійшовши згоди, надала номер своєї банківської картки для оплати за товар. Згодом до неї зателефонував невідомий чоловік, який назвався працівником банку, та повідомив, що на її рахунок перераховано кошти. Проте для завершення операції потрібен код, який прийде в смс-повідомленні. І дійсно, таке повідомлення одразу ж надійшло, про що жінка сказала співрозмовнику. А згодом, замість поповнення рахунку, виявила нестачу грошей. З банківської картки зникло 700 гривень. Працівники міліції, до яких звернулась дівчина, розпочали кримінальне провадження. Наразі встановлено, що кошти були зняті в м. Києві за допомогою спеціальної банківської послуги, яка дозволяє отримати гроші без пластикової картки. Потрібно знати лише її номер та спеціальний код, який приходить власникові на мобільний телефон. Довірлива жінка сама повідомила його шахраям.

Як прокоментував ситуацію начальник сектору боротьби з кіберзлочинністю УМВС України в Житомирській області Руслан Стойко, подібні випадки ошуканств останнім часом стають все більш поширеними. Тому, здійснюючи операції з коштами, особливо якщо це стосується купівлі-продажу через Інтернет, необхідно бути максимально обачними. У першу чергу, з’ясовувати гарантії доставки товару, цікавитися відгуками про якість надання послуг. І в жодному разі нікому не повідомляти секретні коди та паролі від користувацьких профілів, банківських карток тощо. У разі сумнівів, краще відмовитися від укладання угоди і підшукати інший варіант, аніж стати жертвою шахраїв.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...