• Головна
  • На Житомирщині неповнолітнім продовжують продавати алкоголь
12:04, 6 березня 2013 р.

На Житомирщині неповнолітнім продовжують продавати алкоголь

Лише за минулий рік правоохоронці виявили близько 250 випадків доведення дорослими дітей до стану сп’яніння. Водночас припинено майже 200 випадків продажу неповнолітнім алкоголю та тютюнових виробів. За сприяння дитячому пияцтву на правопорушників накладено штрафів майже на півмільйона гривень.

Системні заходи міліції Житомирщини щодо попередження пияцтва та куріння серед молоді мають відразу декілька напрямів. У першу чергу, це проведення активної комунікативної роботи з дітьми, залучення їх до участі в спортивних змаганнях, творчих конкурсах, показових виступах тощо. До цієї роботи активно долучаються й зацікавлені громадські організації.

Водночас особлива увага до так званих кризових сімей: це і їх відвідування та постійне спілкування з дітьми, які в них виховуються. Це також і проведення спеціальних профілактичних рейдів, спрямованих на попередження та виявлення фактів сприяння або втягнення дітей у пияцтво.

На Житомирщині неповнолітнім продовжують продавати алкоголь, фото-1


- Практично у кожному районі зафіксовано випадки продажу дітям спиртних напоїв або тютюнових виробів, - повідомив начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Житомирській області Валерій Ратинський. - І це не дивлячись на законодавче посилення відповідальності за вчинення таких дій.

jpg
Відтак за кожним з встановлених випадків працівниками міліції ініційовано відповідні подання до регіонального Управління Державної податкової адміністрації для позбавлення відповідних суб’єктів господарювання ліцензій на право провадження вказаного виду діяльності. За результатами минулого року 61 торгівельний заклад був таким чином покараний за продаж алкоголю та цигарок дітям. Окрім того, порушниками сплачено до бюджету штрафів на суму понад 400 тисяч гривень.

Іншим напрямом роботи залишається встановлення фактів втягнення дітей у пияцтво. Як правило, відбувається це під час різноманітних святкувань, коли старші, уже повнолітні, товариші пригощають менших міцними напоями. Звичайно, кожен має сам зробити свій вибір здорового або не дуже способу життя, проте до 18-річного віку відповідальність за молоде покоління несуть дорослі: батьки, вчителі, сусіди, продавці і т.д. – усі ми.

jpg
Інколи, останнім аргументом, аби нагадати про це дорослим, стає відкриття кримінального провадження за втягнення дітей у пияцтво. Наразі триває розслідування 6 таких справ. Відповідальність, визначена законодавцем – позбавлення волі на термін від 3 до 7 років, - певно, змусить й інших більш відповідально поставитись до цих питань.

 Нині на території області тривають оперативно-профілактичні заходи, спрямовані на попередження та виявлення фактів реалізації або втягнення іншими способами неповнолітніх до вживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Тож, шановні громадяни, якщо вам відомі такі факти або ви стали свідком подібної ситуації, повідомте до міліції за номером 8 (0412) 40-71-49.

jpg

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...