• Головна
  • Житомирян змусять платити 3% від зарплати на медичну страховку?
11:39, 26 березня 2013 р.

Житомирян змусять платити 3% від зарплати на медичну страховку?

З 2015 року в Україні може з'явитися загальне державне медичне страхування (за аналогією з пенсійним страхуванням). Законопроект про це подано до Верховної Ради народним депутатом від Партії регіонів Ярославом СУХИМ.

Зазначимо, що депутати не вперше намагаються зробити нашу «безкоштовну» медицину дійсно безкоштовною - 10 років тому схожий законопроект був провалений у третьому читанні. Але зараз питання знову назріло, адже, наприклад, в Росії загальнодержавне медичне страхування успішно працює з 2003 року, а у нас справи із медичною допомогою все гірше.

Як пояснив Ярослав Сухий, головна ідея державного медичного страхування - знайти додаткове фінансування до того, яке виділяється на охорону здоров'я з державного бюджету, щоб кожен громадянин міг гарантовано отримати первинну меддопомогу при захворюванні (від застуди до онкології), травмі, серцевому нападі. Для цього роботодавець щомісяця має відраховувати до державного страхового фонду 3% від зарплати, нарахованої працівнику. За дітей, непрацюючих (пенсіонери, інваліди) мають сплачувати місцеві органи влади (3% від середньої зарплати по країні).

Кожному громадянину видадуть поліс, пред'явивши який у поліклініці чи лікарні, він отримає медичну допомогу і ліки, перелік і вартість яких визначить Кабінет міністрів. Відповідно на 3% зменшиться сума єдиного соцвнеску (ЄСВ дорівнює 37% нарахувань на зарплату), який роботодавець сплачує до Пенсійного фонду. Зараз так з приватними страховими компаніями працює багато фірм, але вони сплачують ЄСВ повністю і додатково до зарплати надають працівникам соцпакет у вигляді медичної страховки.

Народний депутат Ксенія ЛЯПІНА («Батьківщина») говорить, що ідея правильна, але раніше експерти розраховували, що на реально працюючу страхову медицину 3% відрахувань мало, треба щонайменше втричі більше.

«Це системна зміна, яка серйозно перерозподілить грошові потоки в державі, тому все треба прорахувати. До того ж наші медики у більшості не готові працювати із застрахованими пацієнтами, тому що страхова медицина вимагає певних стандартів: має бути детально прописано, які послуги отримає пацієнт і скільки це буде коштувати», - впевнена Ксенія Ляпіна.

Заступник голови фракції ПР у Верховній Раді Михайло ЧЕЧЕТОВ вважає, що обов'язкове медичне страхування треба вводити одночасно з персональними накопичувальними пенсійними рахунками і зниженням єдиного соцвнеску, адже роботодавці не погодяться платити більше і виведуть зарплати «в тінь». Це реально можна зробити не раніше, ніж через рік-два, коли почнеться економічний підйом.

«Поки немає достатньо грошей, поспішати не треба, інакше гарна ідея буде дискредитована, і замість реальної державної медичної допомоги українці отримають «страховку для жебраків», якої вистачить хіба що на йод і зеленку», - наголосив Михайло Чечетов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...