• Головна
  • Житомир: три готових маршрути мандрівок областю у вихідні
12:09, 20 липня 2021 р.
Надійне джерело

Житомир: три готових маршрути мандрівок областю у вихідні

Житомир: три готових маршрути мандрівок областю у вихідні

Вже більше року ми живемо в реальності, де обмежені соціальні контакти, не проводять гучних вечірок,  а  культурні заходи можна організовувати лише із застереженнями. Проте ці самі обмеження штовхають нас на дослідження нових місцин, про існування яких ми, можливо,  і  не здогадувалися. 

Разом із Київстар ми зібрали для вас цікаві маршрути із Житомира. Мобільний інтернет 4G від Київстар допоможе вам залишатися на зв’язку та мати доступ до Інтернету навіть у найвіддаленіших локаціях ваших подорожей, бо ця компанія  створила найбільшу мережу 4G, що охоплює понад 14 тис. населених пунктів і 87,7% населення України. Підключити 4G можна безоплатно в будь-якому магазині Київстар або ж самостійно на сайті компанії.

Житомир: три готових маршрути мандрівок областю у вихідні , фото-1

Маршрут № 1 

Стежками кохання Оноре де Бальзака

Локації: село Верхівня, місто Бердичів

Тривалість: 2 дні

Верхівня

Про Оноре де Бальзака знає кожен, оскільки його твори входять до шкільної  програми,  а от про те, що він жив у Житомирській області, і про історію його кохання знають одиниці. Розпочніть свою подорож стежками кохання Оноре де Бальзака із села Верхівня.  Тут ви знайдете пам'ятку архітектури кінця XVIII — початку XIX століття, де жила графиня Евеліна Ганська, в яку був закоханий відомий письменник. Згодом вони взяли шлюб і жили тут разом.  Сьогодні у цьому палаці розташований агротехнічний коледж і літературно-меморіальний музей Оноре де Бальзака. Саме тут письменник створив «Мачуху», «Зворотний бік сучасної історії», «Театр такий, яким він є» та ін. У музеї, що складається з трьох кімнат, ви можете побачити стіл, за яким працював Бальзак у 1847–1850 роках. Також можна подивитися будинок управителя маєтку, родинну усипальницю графів Ганських і Ржевуських, винний погріб.

zhitomir-online.com, https://zhitomir-online.com/uploads/posts/2019-05/1558963946_img_8549.jpg

zhitomir-online.com, https://zhitomir-online.com/uploads/posts/2019-05/1558963946_img_8549.jpg

Бердичів

Після Верхівні вирушайте в особливе місце для цих закоханих – Бердичів. Саме тут 14 березня 1850 року вдова Евеліна Ганська та Оноре де Бальзак взяли шлюб. Вінчання відбулося о сьомій ранку в костелі Святої Варвари у місті Бердичеві. На той час графині було 49 років, а письменнику – 50. Окрім храму, в Бердичеві є один із найвизначніших оборонних комплексів України і один із найбільш укріплених монастирів-фортець Європи – монастир Босих Кармелітів. Якщо ви хочете дізнатися більше про місто, то завітайте до музею історії Бердичева.  Тут можна побачити унікальне Євангеліє 1780 року, надруковане старослов'янською мовою.

Як доїхати?

До Верхівні можна дістатися автобусом, який курсує за маршрутами Житомир – Верхівня або Житомир – Ягнятин. Вартість квитка – від 87 до 100 грн. Відправляються автобуси у Житомирі з автостанції (вул. Київська, 93).

 Доїхати до Бердичева можна автобусом із Житомира. Вони курсують практично щогодини. Вартість квитка становить від 35 грн.

Маршрут № 2 

Маєтки родини Терещенків

ravluk-go.com, https://ravluk-go.com/images/tereschenki/59733499.jpg

ravluk-go.com, https://ravluk-go.com/images/tereschenki/59733499.jpg

Терещенки були українськими промисловцями, землевласниками та меценатами ХІХ — початку ХХ століття. Їх називали «цукровими королями». Цей маршрут покаже місця, де вони мали свого часу маєтки.

Локації: місто Андрушівка, село Червоне

Тривалість: 1 день

Місто Андрушівка

Це місто стало відомим, коли у 1848 році тут збудували перший у регіоні цукровий завод. Згодом його придбала родина Терещенків, а разом із ним і палац польського роду Бержинських. Саме його ми і радимо відвідати. У роки громадянської війни у цьому палаці був штаб Першої  кінної армії С. М. Будьонного, а сьогодні тут діє загальноосвітня школа № 1. Навколо палацу розкинувся парк, де ви можете погуляти. Тут є дерева, яким більше двохсот років. Можна помилуватися лебедями, що плавають у ставку.

Житомир: три готових маршрути мандрівок областю у вихідні , фото-8

Село Червоне

Наступна локація, яку вам варто відвідати, – це замок XVIII ст. у селі Червоне. Хоч палац до наших днів не зберігся, ця розкішна споруда у неоготичному стилі зачаровує. Дивіться самі.

patriot.zt.ua, https://patriot.zt.ua/photos/tury/17/f-1702105828.jpg

patriot.zt.ua, https://patriot.zt.ua/photos/tury/17/f-1702105828.jpg

Як доїхати?

Автобуси з Житомира до Андрушівки відправляються з автостанції (вул. Київська, 93) майже щогодини. Середня вартість квитка – 45 гривень. Між  Андрушівкою та Червоним також є автобусне сполучення. Автобуси відправляються з автостанції в Андрушівці (вул. Зазулінського, 16).

Маршрут № 3 

Подорож у прадавнє місто 

Локації: місто Коростень

Тривалість: один день

Коростень

Коростень – прадавнє місто України у мальовничому куточку Полісся. Розпочніть свою прогулянку із Древлянського парку понад річкою. Він дуже красивий, має безліч альтанок, сходів, містків.  Входить до переліку 12 найкращих парків України. Тут  чимало пам'ятників: Святій Рівноапостольній княгині Ользі, Володимиру Великому, Малуші та її сину Володимиру, Добрині Микитичу. Є навіть веселий пам'ятник деруну.

Прогулявшись у парку, завітайте до військово-історичного  об’єкта «Скеля» (бункер Сталіна). Це унікальний музейний комплекс, розміщений у підземеллях колишнього командного пункту Коростенського укріпрайону. Із цікавинок тут є бункер, який будували близько десяти років у цілковитій секретності. Зняти гриф секретності з нього вдалося тільки в 2005 році, проте офіційної документації щодо бункера в Україні немає – вона знаходиться в Росії, а там відмовляються передавати документи до 2039 року. Ця підземна будівля вражає якістю свого  спорудження  – екскурсоводи розповідають, що всі механізми тут працюють, а для того, щоб перевести об'єкт у бойовий стан, знадобиться не більше 15 хвилин. Можна побачити експонати з часів Чорнобильської катастрофи. Тут діє єдиний в Україні музей протигазів – є унікальні експонати (наприклад, протигаз для коней, маска для корів, протигаз, який дозволяє розмовляти). Загалом командний пункт довжиною 156 метрів  налічує понад 30 кімнат і пролягає  на 40 метрів під землею (це два метри бетону, 18 метрів гранітного моноліту і 20 метрів ґрунту), та здатен витримати атомний вибух.  Відвідати музейний комплекс можна щодня з 10:00 до 17:00, окрім понеділка та вівторка.

Як доїхати?

Автобуси з Житомира до Коростеня відправляються декілька разів на день з автостанції (вул. Київська, 93). Вартість квитка – 76 гривень.

Бажаємо вдалої подорожі! Мобільний інтернет 4G від Київстар допоможе вам залишатися на зв’язку та мати доступ до Інтернету навіть у найвіддаленіших локаціях ваших подорожей. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...