• Головна
  • Житомирське обличчя розмальовано графіті
журналістське розслідування, фото
16:44, 20 червня 2013 р.

Житомирське обличчя розмальовано графіті

журналістське розслідування, фото

Чи не кожна багатоповерхівка, кіоск преси та інші архітектурні форми міста Житомира мають на собі відбиток руки невідомих майстрів та любителів (часто недолугих) графіті.

Зрозуміло, що “дряпання” на стінах – мистецтво древнє і його вигадали не в Житомирі. Заборонити малювати на фасадах будинків чи покарати “графітіманів” - не завжди можливо (до речі, за псування стін передбачено відповідальність згідно з статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Проте як контролювати повальне “шкряботіння” по вертикальних поверхнях – у цьому кореспондентка сайту 0412.ua  спробувала розібратися.

В управлінні житлового господарства Житомирської міської ради повідомили, що зафарбування графічного малюнку чи напису лежить на плечах балансоутримувача того будинку, на стінах якого “нашкребли”. Це можуть бути власник або орендар будинку, КВЖРЕП.

Також там проінформували, що управління зверталося до міліції з проханням, щоб пепеесники під час патрулювання вулиць затримували осіб, які розмальовують стіни.

Проте ще жодного графітімана в Житомирі затримано не було.

Вона висловила цікаву думку: замість того, щоб забороняти малювати на стінах, енергію графітіманів можна направити в інше русло. Наприклад, виділити в Житомирі окрему площу, стіну, на якій прихильники “дряпання” зможуть сповна і головне - законно, реалізувати свій талант.

На стіні будинку номер десять, що на вулиці Михайлівській, - об’ємне кольорове графіті. Кореспондентка звернулася до КВЖРЕПу № 8, на балансі якого знаходиться цей будинок, чому написи на стінах вони не зафарбовують.

- Ми не поспішаємо зафарбовувати графіті, тому що на місці нього з’явиться нове, - розповідає головний інженер КВЖРЕПу № 8 Сергій Ковальчук, - На невідомих хуліганів ми не маємо жодного впливу. Якщо фасад будинку потребує усунення малюнку, то ми це виконуємо.

С. Ковальчук запевнив, що розписану стіну будинку № 10 робітники КВЖРЕПу зафарбують, але вона й досі “чудова кольорова”.

Хто ж ті невідомі “художники” та “малярі”? Логічно припустити, що вони – з числа шкільної та студентської молоді.

Чи дітям роз’яснюють у навчальних закладах те, що писати на стінах та парканах – не добре, розповіла заступник начальника управління освіти Житомирської міської ради Раїса Кошевич.

Вона повідомила, що управління освіти тісно співпрацює з правоохоронним органами, якими і проводиться роз’яснювальна робота з дітьми.

- Жодного разу на розгляд координаційної ради з проблем навчання та виховання дітей, захисту їх прав та інтересів у навчально-виховних закладах міста Житомира, яку я очолюю, не ставили питання про те, що були звернення громадян щодо малювання школярів на стінах будинків, - сказала Раїса Леонідівна.

Р. Кошевич згадала про одну з житомирських загальноосвітніх шкіл, фундаментну частину будівлі якої учні розмалювали графіті. Управління дало вказівку і написи було стерто. Крім того, зараз проводиться кампанія підготовки шкіл до нового навчального року, на місця виїжджають спеціальні комісії з перевірками, які контролюють, щоб заклад освіти мав належний вигляд.

- Сьогодні жодна житомирська школа немає на своїх стінах графіті, - ствердила Р. Кошевич.

Вона висловила цікаву думку: замість того, щоб забороняти малювати на стінах, енергію графітіманів можна направити в інше русло. Наприклад, виділити в Житомирі окрему площу, стіну, на якій прихильники “дряпання” зможуть сповна і головне - законно, реалізувати свій талант.

Між тим у Житомирі, за словами заступника начальника КП “Інспекція з благоустрою м. Житомира” Артема Мотрука, за вказівкою заступника міського голови, проводиться “чистка” стін від графіті на вулиці Київській. Затим фасади багатоповерхівок позбавлять від написів і на вулиці Великій Бердичівській.

Зрозуміло, що на місці знищених графіті на стінах Житомира з’являться нові – можливо, більші, яскравіші та нахабніші. То чи потрібно з цим боротися? Можливо, і справді слід надати любителям помалювати для цього окрему площу? І вже з іншого боку – хто гарантуватиме, що чисельній армії житомирських графітіманів не буде на тій “площі” затісно і вони не продовжать гратися з балончиками з фарбою де їм захочеться, в тому числі не посягнуть на святе – пам’ятники, церкви тощо?

IMG_1951

 Графіті є навіть на будівлі на вул. Чапаєва, 7, де знаходиться редакція сайту 0412.ua

 

IMG_2085

 

IMG_1948

 

IMG_1949

 

IMG_1946

 

IMG_1945

 

IMG_1944

 

IMG_1943

 

IMG_1942

 

IMG_1941

 

IMG_2096

 

IMG_1964

 

IMG_1962

 

IMG_1961

 

IMG_1960

 

IMG_2372

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...