• Головна
  • Косівські майстри черпають натхнення і в Житомирі
ексклюзив, фото
12:18, 27 червня 2013 р.

Косівські майстри черпають натхнення і в Житомирі

ексклюзив, фото

Блукаючи соціальними мережами інтернету, кореспондентка 0412.ua надибала на сторінку майстрів із міста Косів Івано-Франківської області, які виготовляють різноманітні речі (сумки, гаманці, аксесуари) з натуральної шкіри. Їхня «фішка» – національна українська символіка, якою оздоблено вироби: різні обереги, малюнки, орнамент. Серед торбочок – і сумка, прикрашена на мотиви Житомира: гербом міста, зображенням супутника Корольова. Це і зацікавило: невже творчих людей Західної України надихає Житомир?

Майстри — молоде подружжя Інна та Олег Гриньків. Виявилося, що Інна народилася в Житомирі, тут у неї живуть батьки. Вона закінчила Житомирський технологічний університет.

- Було в нас і таке: один раз не заплатили за гаманець, який у нас замовили. Частіше буває так, що люди просто відмовляються брати замовлені речі. Завжди є певний ризик. Ризикують обидві сторони, тому в цьому ділі все тримається на довірі.

- Так трапилося, що я через спільних знайомих познайомилася із Олегом, своїм майбутнім чоловіком, - розповідає Інна, - Ми одружилися і я вже три роки, як переїхала з Житомира до Косова.

Олег навчався в Косівському інституті декоративно-прикладного мистецтва, на відділі “Дизайн виробів зі шкіри”, тому запропонував дружині зайнятися сімейною мануфактурою. Інні довелося “перекваліфікуватися”, про що не жалкує, адже родина працює сама на себе і ні від кого не залежить. Вироби зі шкіри виготовляються під маркою “Котилася торба”.

- Ми брали участь у кількох фестивалях: “Гуцулів” і “Лудинє”. Це місцеві фести. Кудись далі Косова складно вирватися через роботу, - поділилася Інна.

Не часто подружжя буває і в Житомирі. Останній раз — цьогоріч на Великдень.

- Сумку про Житомир ми робили для моєї сестри в подарунок, як символи обрали герб “Житика” і згадку про Корольова, щоб було знаково, - коментує згадану сумку за мотивами Житомира Інна.

До речі, із Житомира замовлення на вироби “Котилася торба” бувають, але не часто.

Також Інна розповіла, які небезпеки чекають на тих, хто торгує через інтернет:

- Було в нас і таке: один раз не заплатили за гаманець, який у нас замовили. Частіше буває так, що люди просто відмовляються брати замовлені речі. Завжди є певний ризик. Ризикують обидві сторони, тому в цьому ділі все тримається на довірі.

Вироби “Котилася торба” прикрашені дивовижно — національна символіка вражає та одразу закохує у себе. Інна пояснила, що використання українських мотивів — це не модний тренд.

- Мета нашої майстерні - популяризація і збереження українських традицій, - ствердила Інна.

Переглядаючи доробок майстерні “Котилася торба”, можна з упевненістю сказати: сьогодні подружжя Гриньків, виготовляючи сумки, гаманці, аксесуари з народницькими українськими мотивами роблять для збереження нашої нації більше, ніж половина політиканів у Верховній Раді України.

 

az_H46a8R6E

 Сумка "Житомир"

x_9e2fbec6

 Комплект "Весна", в який закохані всі жінки, які коли-небуть його бачили

r2uI8-I5NTY

 Колишня житомирянка Інна Гриньків на прогулянки ходить лише із сумками власного виробництва

a_05e7f150

 

A-BGtpBf9SQ

 Творці майстерні "Котилася торба" - подружжя Гриньків

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...