УБЕРЕГТИ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я ПРАЦІВНИКІВ ДАІ – НАЙГОЛОВНІША ЗАДАЧА КАДРІВ

Кадри вирішують все – відомий постулат і сьогодні не втрачає своєї актуальності. А ще, впевнений керівник відділу кадрового забезпечення УДАІ УМВС України в Житомирській області підполковник міліції Олег Павлюк, кадри несуть неабияку відповідальність за кожного зі співробітників.

 – Олеже Олексійовичу, що потрібно для того, щоб стати працівником ДАІ? Вистачає армії чи потрібна ще й спеціальна освіта?
 – Найперше – це бажання і визначеність самого кандидата на службу. Людина, що звертається до нас, повинна чітко знати і усвідомлювати, для чого вона йде на службу в органи внутрішніх справ в цілому і стає працівником ДАІ зокрема. Звичайно, молодим людям для служби у нас необхідно мати закінчену середню освіту (для інспекторів дорожньо-патрульної служби), а також відслужити в рядах Збройних сил України або мати військову кафедру. Кандидат на службу проходить співбесіду, мета якої полягає у визначенні загального рівня розвитку людини, в оцінці його особистісних якостей та взагалі спроможності працювати в Державтоінспекції. Пройшовши співбесіду і наступні етапи зарахування на службу – психологічне тестування, заліки з фізичної підготовки, а також медична комісія – упродовж чотирьох місяців кандидат проходить стажування в тій службі, куди його згодом можливо буде призначено на посаду. Якщо людина за цей час не передумає, і виявиться придатною до служби, її призначаємо на певну посаду і направляємо на подальше навчання.
 – До речі, а де навчають майбутніх працівників ДАІ?
 – В с. Новосілки Київської області є училище професійної підготовки працівників міліції, яке спеціалізується саме на базовому навчанні інспекторів Державтоінспекції.
 – А як щодо офіцерського складу?
 – Отримати офіцерське звання і бути призначеним на відповідну посаду може кандидат, у якого за плечима є вища освіта і обов’язково військова кафедра. Причому необов’язково міліцейського вузу. А от здобути спеціальну вищу освіту відповідно до служби в ДАІ можна в Донецькому інституті внутрішніх справ.
 – А якими якостями, окрім загально міліцейських вимог, має володіти потенційний кандидат на службу в Державтоінспекцію?
 – Багатоаспектність функцій і завдань, що реалізуються сьогодні Державтоінспекцією, потребують кваліфікованих фахівців, здатних вирішувати поставлені задачі, які одночасно мають володіти моральними якостями. Необхідно відзначити, що служба в ДАІ дуже непроста. Вона вимагає від працівника не лише бажання, а й ділових якостей, спроможності працювати в умовах значних психологічних навантажень, складного і напруженого робочого графіка. Для прийому на службу в Державтоінспекцію, крім зазначених вимог, кандидатам необхідно мати ще й схильність до оперативної роботи, добрий стан здоров'я і фізичної підготовки. Крім того, наш працівник повинен завжди вміти налагодити контакт з людьми. Адже у цьому полягає безпосередня його робота. Відтак нашому співробітнику потрібні загальнолюдські якості, такі як вихованість, тактовність, культура спілкування та інші етичні й естетичні цінності. Тому конкурсні комісії ретельно вивчають осіб, що виявили бажання працювати в органах внутрішніх справ, передбачено можливість проходження стажування, застосування випробувальних термінів.
 – Яка ситуація сьогодні з кадрами складається в підрозділах ДАІ області? Чи відчувається нестача кадрів?
 – Звичайно, на сьогоднішній день ми можемо констатувати нестачу кадрів, особливо це стосується інспекторів дорожньо-патрульної служби. Це істотно відчувається під час виконання ними повсякденних обов’язків. Необхідна кількість інспекторів ДПС визначається з урахуванням певних умов, залежить від багатьох зовнішніх факторів, розраховується в нерозривному зв’язку з потребою населення того чи іншого району і аж до протяжності автошляхів. Так, наприклад, на кожні 50 кілометрів автошляху припадає по 2 інспектори ДПС. Якщо відштовхуватися від цього, то в підрозділах ДАІ Житомирщини не вистачає близько половини інспекторів від потреби. Відтак до зовнішньої служби на лінії залучається офіцерський склад Державтоінспекції.
 Окрім того, призначити людину інспектором ДПС ще не означає, що на службі буде справжній фахівець. Щоб набути необхідного професіоналізму, щойно призначеному інспектору знадобиться близько 5 років.
 Сьогодні кадрова політика Міністерства внутрішніх справ спрямована на деяке спрощення системи роботи інспекторів ДПС. Мова йде про відновлення стаціонарних постів ДАІ, де інспектори безпосередньо нестимуть службу. А також їхня присутність буде необхідна на аварійно небезпечних ділянках доріг, що визначаються відповідним аналізом ситуації на дорогах. Але ці плани ще потрібно втілити в життя.
– Олеже Олексійовичу, а щодо виховної роботи? Цим теж займаються кадри?
– Обов’язково. Система службової підготовки передбачає проведення спеціальних щотижневих занять з особовим складом, в ході яких працівникам доводяться нововведення та вимоги в плані повсякденної роботи, регламентовані Міністерством внутрішніх справ. А також аналізуються різні ситуації, що мали місце в регіонах нашої держави стосовно дотримання співробітниками ДАІ законності під час виконання службових обов’язків.
– Які заходи вживаються до конкретних порушників?
– За різні порушення до наших працівників вживаються заходи дисциплінарного впливу. Це догана, сувора догана, неповна службова відповідність. Останнє – це тривожний сигнал про можливість працівника перебувати в подальшому на займаній посаді та спроможність його виконувати поставлені перед ним задачі.
– А якщо на працівника ДАІ скаржаться громадяни, як це відображається для нього в подальшому?
– Скарги на співробітників ДАІ надходять дуже різного змісту. За кожною такою заявою проводяться ретельні перевірки, спрямовані на з’ясування всіх обставин ситуації. Дуже часто викладені скаржниками факти не знаходять свого об’єктивного підтвердження. Але якщо встановлюється, що з боку того чи іншого працівника все ж таки мало місце порушення закону, то до винуватця вживаються каральні заходи згідно з чинним законодавством. У минулому році до адміністративної відповідальності було притягнуто 345 працівників підрозділів ДАІ області, в поточному – вже 66.
Прикро, але на сьогоднішній день маємо ще й 7 кримінальних справ, порушених відносно наших працівників у минулих роках.
– Яка проблема за кадровим напрямком, на вашу думку, сьогодні є найболючішою для Державтоінспекції області?
– Безперечно, у першу чергу, це збереження здоров’я і життя наших співробітників. Всупереч розповсюдженій думці про «елітний» підрозділ, служба в ДАІ, як і будь-яка інша в міліцейській структурі є небезпечною, адже кожен з працівників, особливо тих, хто несе зовнішню службу, наражаються на небезпеку. Не просто навчити, а й привити особовому складу елементарні заходи безпеки під час виконання завдань, а також виробити в кожного з них тактику дій в типових та екстремальних умовах з метою самозбереження – основна задача кадрів.
Окрім того, важливим для нас є дотримання співробітниками ДАІ принципів законності, а також дисципліни, у тому числі транспортної. Словом, є над чим працювати.

Розмову вела
Ольга Номерчук

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
4 перегляди в серпні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Пригоди
12 серпня о 01:57 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в приватному житловому будинку на території дачного кооперативу в с. Кустин Бердичівського району. За вказаною адресою виїхало чергове відділення 4-ї Державної пожежно-рятувальної частини. З’ясувалося, що через пізнє виявлення та повідомлення про пожежу, на момент прибуття вогнеборців цегляний будинок був повністю охоплено вогнем. Мансардний поверх та дах вже впали у середину. О 0...
Суспільство
У Семенівській ОТГ на Житомирщині в приміщенні колишньої бібліотеки планують відкрити Молодіжний центр. За результатами роботи із молоддю громади, сьогодні необхідно створювати умови для розвитку потенціалу молодих людей. «Вільного простору для молоді, де можна отримати нові знання, підтримку чи проявити свій потенціал сьогодні обмаль, особливо у сільській місцевості. Тому ми акцентуємо свою увагу на розвитку молодіжного руху та створенню Молодіжного цент...
Безпека
З початку року на території Житомирщини зафіксовано вже 21 випадок загибелі людей на водних об’єктах. За прогнозами в області утримається спекотна погода і, як наслідок, більшість громадян надаватимуть перевагу відпочинку на воді з поєднанням вилову риби. Аби попередити трагедії рятувальники постійно проводять роз’яснювальну роботу серед населення. Так, 11 серпня фахівці ДСНС шляхом безпосереднього спілкування нагадували відпочиваючим правила поведінки на...
Кримінал
Житомирською місцевою прокуратурою забезпечено публічне обвинувачення у справі за фактом скоєння жителем Львівщини щодо малолітньої особливо тяжкого злочину, передбаченого ч. 3 ст. 153 КК України (насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом щодо малолітньої із застосуванням насильства). У ході судового розгляду установлено, що у серпні 2017 року, 57-річний уродженець м. Борислав Львівської області, перебуваючи у стані алкогольного сп’...
Суспільство
Історичні пам’ятки, природні дива та креативні люди – це багатство Радомишльської громади на Житомирщині. Сьогодні всі ці туристичні принади місцева влада об’єднала у маршрут «Радомишль – унікальне місто з глибини віків». Цей маршрут передбачає відвідини об’єкту «Криниченька», де ростуть реліктові дуби віком понад 500 років, під якими, згідно місцевої легенди, відпочивав сам Богдан Хмельницький. Тут можна доторкнутись до історії, побачити силу природи, яка...
Суспільство
Рішення «Про забезпечення організації проведення святкових заходів до 1030-річчя хрещення Київської Русі – України» підтримали члени виконавчого комітету міської ради під час позачергового засідання 7 серпня. Організатор заходу: Рада Християнських Церков Житомира і Житомирської області за сприяння Житомирської міської ради та Житомирської обласної адміністрації. Житомирян та гостей міста запрошують долучитися до хресної ходи вулицями міста, що проходитиме...
Промо
Є два способи продати машину: через посередника і самостійно. У першому випадку ви втрачаєте 20-30% від вартості, у другому - витрачаєте багато зусиль і часу. Оптимальним варіантом, при наявності хоча б невеликого запасу часу, буде самостійний продаж. 1. Підготовка машини до продажу Саме від товарного вигляду залежить наскільки швидко ви знайдете покупця і якою буде підсумкова ціна продажу. Набагато вигідніше трохи витратитися на усунення дефектів, що впад...
Культура
Цієї осені Макс Кідрук розпочинає тур з книгою #ДеНемаєБога. Житомир - одне з перших міст в турі #101містоДНБ. 25 вересня, о 19:00 в Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олега Ольжича(вул. Новий бульвар, 4) відбудеться презентаці. Про книгу: Люди — соціальні істоти. Існування суспільства неможливе без співпраці, розуміння та дотримання справедливості. Та чи існує це все поза соціумом, коли людина опиняється на межі життя та смерті? Д...
Кримінал
8 серпня працівники поліції виявили посіви заборонених для вирощування нарковмісних рослин на присадибних ділянках жителів Ємільчинського району та м. Бердичева. Розпочато досудові розслідування. Рослини характерного вигляду працівники Ємільчинського відділення поліції помітили на обійсті жительки с. Рихальського. Відтак правоохоронці отримали відповідну судову ухвалу та провели санкціонований обшук у домогосподарстві. З’ясувалося, що на погребі та між гос...