• Головна
  • У Житомирській області понад 6 тисяч пацієнтів мають діагноз «глаукома»
16:13, 4 березня 2014 р.

У Житомирській області понад 6 тисяч пацієнтів мають діагноз «глаукома»

12 березня 2014 року в усьому світі буде відзначатися Всесвітній день боротьби з глаукомою, який започатковано у 2008 році за ініціативи Всесвітньої асоціації глаукоми та Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою.

Офтальмологічна захворюваність є важливою складовою характеристики здоров'я населення, оскільки впливає на показники популяційного здоров'я, знижує працездатність, є причиною інвалідності, значно погіршує якість життя.

За оцінками ВООЗ, у світі близько 314 млн. людей мають порушення зору, з них 45 млн. – сліпі (90 % з яких проживають у країнах з низьким рівнем життя). Фактичні масштаби сліпоти та порушень зору наразі перевищують ці показники, оскільки уточнена епідеміологічна інформація про деякі причини порушення зору відсутня. Проте за умов сучасного рівня знань та технологій до 80 % випадків сліпоти у світі можна попередити або вилікувати, якщо приділити достатньо уваги профілактиці та ранньому виявленню захворювань.

Найбільш підступним захворюванням, що призводить до невиліковної сліпоти, є глаукома. Вона відноситься до дороговартісних щодо лікування захворювань, оскільки має хронічний тривалий перебіг, потребує постійного динамічного лікувально-діагностичного спостереження.

Глаукома – захворювання, яке має прогресуючий перебіг, призводить до атрофії зорового нерва, поступового погіршення поля зору та незворотньої втрати зору. Як правило, це відбувається внаслідок підвищеного внутрішньоочного тиску. Зазвичай перебіг захворювання на початкових стадіях має безсимптомний характер. За даними ВООЗ, у світі кожний другий хворий не підозрює про наявність у нього недуги та не спостерігається у лікаря.

В Україні останніми роками відмічається зростання показників захворюваності на глаукому та поширеності цього захворювання. Кількість звернень до лікаря з приводу глаукоми збільшилась удвічі, а вперше діагностованих випадків – на третину. Майже кожний п'ятий інвалід по зору став ним унаслідок глаукоми.

В Україні глаукома посідає друге місце серед причин інвалідності по зору, однак у контингенті накопиченої інвалідності – перше місце.

До груп ризику належать особи, у яких: в роду були хворі на глаукому; вік старше 40 років; райдужні кола при погляді на джерело світла; літають "мушки" перед очима; болі в очах зранку, затуманювання зору; супутня судинна патологія (цукровий діабет, ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба); вазоспазми (часто холодні кінцівки рук та ніг); мігрені; зоровий дискомфорт при керуванні автомобілем; паління; хронічні стреси.

На сьогодні не існує єдиного тесту, який би з точністю 100 % дозволив діагностувати глаукому. Найбільш поширеними тестами на глаукому є тонометрія, офтальмоскопія і периметрія.

Щоб призупинити темпи інвалідизації через цю патологію, слід розв’язати проблему вчасного виявлення цієї хвороби. Для цього кожна людина старше 40-ка років має регулярно 1 раз на рік вимірювати свій внутрішньоочний тиск (ВОТ).

Процедура тонометрії доступна для населення. Проводиться вимірювання ВОТ середнім медичним працівником первинної ланки надання медичної допомоги у кабінеті сімейного лікаря або дільничного терапевта. При підозрі на підвищення ВОТ пацієнт спрямовується до офтальмолога для дообстеження в очному кабінеті.

Для кваліфікованого надання допомоги населенню з підвищеним ВОТ в нашій області працюють спеціалізовані глаукомні кабінети. Загалом у 2013 році в області функціонувало 24 долікарських та 6 глаукомних кабінетів, у яких було виконано 129275 тонометрій. Знаходяться на «Д» обліку з діагнозом «глаукома» 6123 пацієнти.

За необхідності консервативного і хірургічного лікування пацієнти скеровуються в очні відділення стаціонарів, зокрема до центру мікрохірургії ока Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського. У 2013 році стаціонарно проліковано 1333 особи та виконано 493 операції.

Обласний медичний центр здоров’я та спортивної медицини звертає увагу жителів області, що з метою запобігання інвалідності внаслідок глаукоми актуальним є не лише удосконалення профілактичних, діагностично-лікувальних заходів, але й підвищення рівня обізнаності населення щодо суті, методів профілактики та раннього виявлення цієї тяжкої хвороби, а також необхідності суворо дотримуватись рекомендацій офтальмолога.

Сьогодні варто кожному ретельніше піклуватися про стан свого здоров’я, регулярно перевіряти гостроту зору і свій внутрішньоочний тиск! І хоча вилікувати глаукому, на жаль, не можна, зберегти зір можливо.

Не втрачайте барви життя до глибокої старості!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#діагноз «глаукома» #Житомирщина #Житомир #глаукома #пацієнти #інвалідність
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...