• Головна
  • На Житомирщині міліція за час нересту затримала понад 200 браконьєрів-рибалок
11:00, 14 травня 2011 р.

На Житомирщині міліція за час нересту затримала понад 200 браконьєрів-рибалок

Упродовж травня-червня, коли йде нерест риби, традиційно на території області проводяться спеціальні заходи щодо попередження та недопущення фактів браконьєрства на річках та водоймах. До них долучаються і працівники міліції, і відповідні природоохоронні органи. А найбільш дієвими є спільні профілактичні рейди.

- Таких уже проведено понад 200, - розповідає старший інспектор Управління громадської безпеки УМВС України в Житомирській області Володимир Синиця. – На жаль, кожен із них зафіксував факти браконьєрства, у 211 порушників вилучено близько 14 км рибальських сіток та ще 20 інших знарядь незаконного вилову риби.

Під час одного з рейдів, до якого запросили і журналістів, на території Житомирського району інспектори наочно продемонстрували, наскільки актуальна проблема браконьєрства для нас. Упродовж русла річки у передранкову пору порушників вистачало. Один із виявлених випадків незаконного вилову – подружжя: він на веслах, вона із сітками «вполювали» близько 15 кг риби. Заперечувати очевидне не стали, хоча, звісно, особливої радості від зустрічі з інспекторами теж не проявили.

Іншим напрямом протидії браконьєрам є перевірки ринків та місць стихійної торгівлі. У даному випадку увага правоохоронців зосереджена на фактах реалізації браконьєрських знарядь лову риби. Адже відповідно до українського законодавства забороняється продаж браконьєрських знарядь добування риби і наземних тварин, як то: капканів, самоловів, острог, драчів, «телевізорів», вентерів, «косинок», різноманітних готових ліскових сіток – доріжок, китайок та іншого.

- Я краще на базарі куплю оселедців, я не хочу ризикувати. Я серйозно кажу. Сітки це просто так, я не ловлю ними, - виправдовується виявлений працівниками міліції у Житомирі, неподалік одного з торгових центрів стихійний реалізатор спецзнарядь.

Довкола чоловіка - декілька сумок із складеними у них сітками, що свідчать самі за себе, а тому вони були вилучені працівниками міліції. Стосовно торговця оформлено відповідні матеріали щодо притягнення його до відповідальності.

Також під час нересту риби забороняється перебування на річках, озерах та інших водоймищах маломірних суден промислового та кустарного виробництва, а також користування ними на вказаних водних об’єктах. Неприпустимою вважається й риболовля із застосуванням зброї, використанням електроструму, а також вибухових або отруйних речовин.

Шановні громадяни! Нагадуємо, що за порушення встановлених правил рибальства чинним законодавством передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.


Алла Ващенко,
ВЗГ УМВС України
в Житомирській області


На Житомирщині міліція за час нересту затримала понад 200 браконьєрів-рибалок, фото-1
На Житомирщині міліція за час нересту затримала понад 200 браконьєрів-рибалок, фото-2
На Житомирщині міліція за час нересту затримала понад 200 браконьєрів-рибалок, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...