• Головна
  • У Житомирі 45 тисяч пенсіонерів потребують соціальної підтримки
15:33, 16 травня 2011 р.

У Житомирі 45 тисяч пенсіонерів потребують соціальної підтримки

Міська влада нині шукає компромісного варіанту виходу із надміру, м'яко кажучи, делікатної ситуації, пов'язаної з роздачею торік пенсіонерам по 100 грн. матеріальної допомоги без врахування норм відповідного чинного законодавства.

Порушення полягає в тому, говорять ревізори КРУ, що матеріальну допомогу можна видавати тільки тим особам, чия пенсія є меншою встановленого рівня мінімальної зарплати. Торік же мінімальна пенсія була вищою мінімальної зарплати.

Тепер відповідно до акта ревізії КРУ необхідно або вести адресну позовну роботу щодо кожного, хто одержав ту допомогу, щоби він її повернув; або ж стягнути всю суму грошей з осіб, котрі допустили це порушення.

Де вихід? – запитував міський голова Володимир Дебой учасників засідання міськвиконкому 7 квітня у ході розгляду питання "Про роботу управління праці та соціального захисту населення міської ради". Адже пенсіонери не винуваті в тому, що їм запропонували допомогу, і вони її одержали. Юридично можна звернутися до них з пропозицією повернути ті 100 грн. Але такі позови будуть поза межами моралі.

У разі стягнення незаконно виплачених 1 млн. 541 тис.грн. з винних осіб, хто може потрапити у їх перелік? Усі, хто візував відповідне рішення виконкому?

Попри те, яким чином буде знайдено вихід із цієї пікантної ситуації, цілком реальним є запитання: куди дивилися юридична служба міської ради і прокуратура міста, котрі не могли не помітити незаконність рішення щодо цієї допомоги? Про яку, у цьому зв'язку, незалежність роботи міськпрокуратури може бути мова? Якби прокуратура виявила порушення законодавства і навіть одержала від влади міста відмову щодо задоволення свого протесту, вона могла б оскаржити її в судовому порядку і домогтися відміни того рішення виконкому від 23 вересня 2010 року.

Учасники обговорення висловили припущення, що та матеріальна допомога була передвиборною піар-акцією за рахунок коштів міського бюджету. За результатами перевірки фінансової діяльності ради попереднього скликання, КРУ заблокувало рахунки управління праці і соцзахисту, через що жодні виплати не проводились ним до 7 квітня.

Наразі міська влада намагається питання з виплатою 1,5 млн.грн. матдопомоги городянам оскаржити в судовому порядку. Наскільки їй це вдасться – повідомимо додатково.

Системно, справедливо, прозоро

У Житомирі дедалі більшатиме тих, хто не зможе обійтись без допомоги обраної ними влади чи когось із благодійників. Із більше 70 тис. пенсіонерів міста – 45 тис. осіб одержали станом на 1 січня до 920 грн. на місяць. Щоб прожити на ці гроші за умови, що ціни на все і вся постійно зростають, треба ні хворіти, ні купувати взуття й одягу та задовольнятися мінімумом найдешевших продуктів харчування.

Аби об'єктивно оцінити їхнє становище, варто ознайомитися з інформацією про, по суті, громадянські війни у ряді країн Африки, послухати пояснення коментаторів європейських теленовин. Виявляється, що причиною незадоволення, скажімо, населення однієї з найбідніших країн світу – Йємену – є та, що її середній мешканець мусить обходитися в день в межах... 3 євро. Тобто в межах отих 920 грн., що мають 45 тис. житомирян...

Цьогоріч у міському бюджеті на потреби соціального захисту городян передбачено лише 1 млн. 14 тис.грн. Торік було 2 млн. 106 тис.грн. Якщо зважити на те, що саме за рівнем своєї соціальної захищеності люди, головним чином, і судять про владу, то стає зрозумілим, наскільки важливо розподіляти ті мізерні кошти справедливо. Не кожному підряд, аж поки не закінчаться гроші, а, насамперед, тим, хто має найбільш гостру потребу в допомозі. Не годиться, як це було торік, видавати гроші без врахування матеріального становища претендента.

У базі міського інформаційного центру є достатньо даних щодо кожного пенсіонера, аби можна було без зайвої бюрократії прийняти об'єк­тивне рішення стосовно надання допомоги.

Володимир Дебой зажадав забезпечити системність соціального захисту. Щоби ця робота була чітко скоординована, незалежно від того, хто її виконує, в т.ч. й благодійницькими громадськими організаціями, та була максимально прозорою, з унеможливленням повторення попередніх помилок.

Наприклад, структури міської влади мають обов'язково враховувати думку, скажімо, ветеранських і інвалідських організацій. Минулого року, за словами керівника міської ветеранської організації Анатолія Трещова, влада міста видала ветеранам до Дня Перемоги 500 продуктових наборів за списком, складеним на свій смак і розсуд.

Неможливо переоцінити роль і значення територіального центру із соціального захисту одиноких престарілих житомирян. Тут свою другу домівку наразі мають 1860 пенсіонерів, залишених долею наодинці з собою. Терцентр давно набув слави затишного і комфортного місця зі спілкування між одинокими людьми, проведення різноманітних цікавих заходів їхнього дозвілля, безкоштовного харчування, послуг перукаря, швачки, з ремонту взуття тощо.

Якщо в будинку для престарілих проживання однієї особи коштує кілька тис.грн. на місяць, то в терцентрі – всього 80 грн. Життя тих, які мають власну домівку, а в терцентр приїздять у коло друзів, докорінно відрізняється від долі мешканців будинку для престарілих, якими б зручними там не були умови. Торік на нього не проміняв терцентр жодний його відвідувач.



Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...