• Головна
  • Житомирський «Беркут» приймав у гостях студентів педуніверситету
15:30, 26 травня 2011 р.

Житомирський «Беркут» приймав у гостях студентів педуніверситету

Руйнувати існуючі неоднозначні стереотипи не словом, а ділом вирішили у роті міліції особливого призначення «Беркут» УМВС України в Житомирській області. І до традиційного Дня відкритих дверей додали систематичні тематичні зустрічі із молоддю. Так, у березні підрозділ відвідували старшокласники загальноосвітніх шкіл, а наприкінці травня – викладачі та студенти кафедри редагування та основ журналістики Житомирського державного педагогічного університету.

Майбутні працівники мас-медійного простору прийшли із заготовленим арсеналом питань щодо повсякденної діяльності роти. Їх цікавило все: від умов вступу на службу до розмірів оплати праці, від професійних навичок бійців до нормативних документів, якими вони керуються у роботі, від правових підстав для перевірки документів та мобільних телефонів на вулицях міст до конкретних затримань правопорушників.

Жодне із озвучених запитань командир підрозділу Микола Юхимчук, який безпосередньо спілкувався із студентами та викладачами, не залишив без відповіді.

- Основні документи, які регламентують нашу діяльність – це Конституція України, Закон України «Про міліцію», Статут патрульно-постової служби та інші правові акти, відомчі розпорядження. До завдань «Беркуту» належить забезпечення охорони громадського порядку, у першу чергу, під час масових заходів, резонансних громадсько-політичних подій, групових безпорядків, іншими словами - у найбільш складних ситуаціях і випадках. До того ж, бійці підрозділу залучаються до проведення спецоперацій або цільових рейдів як на території окремих районів області, так і загалом по Україні.

Житомиряни ж щодень зустрічають беркутівців на вулицях свого міста. Наряди підрозділу вартують правопорядок та громадський спокій в обласному центрі постійно. З початку року вони затримали 450 правопорушників, за участі бійців було розкрито 360 злочинів, серед яких найбільше крадіжок та грабежів, певна кількість розбійних нападів та нанесення громадянам тілесних ушкоджень.

Звичайно, за таких умов виникають різні ситуації, для кожної із них існують відпрацьовані алгоритми дій, однак, зазвичай, життя вносить свої корективи, тому виваженість у рішеннях та вчинках – одна з визначальних вимог до працівників. Микола Петрович відверто розповів, що з початку року на дії працівників «Беркуту» поскаржились 10 громадян, у кожному конкретному випадку перевірки проводились прокуратурою. Факти не підтвердились.

А найбільше і зацікавлення, і захоплення у присутніх викликали представлені на огляд зразки зброї, спецзасобів та засобів оборони, що використовуються бійцями у залежності від конкретних обставин події. Лише потримавши у руках та спробувавши певний час поносити одиннадцятикілограмовий куленепробивний жилет, усвідомлюєш, що значна частина роботи цих хлопців залишається поза увагою пересічної людини. Це щоденні фізичні тренування, систематичні заняття із службової підготовки та постійне вдосконалення навичок у поводженні зі зброєю різних видів, аби у мить небезпеки врятувати чиєсь здоров’я або й життя, не ризикуючи, якщо таке можливо, своїм.

Ті із студентів і викладачів, хто знайшов час і можливість для зустрічі з беркутівцями, після двохгодинного спілкування зовсім по-іншому поглянули на специфіку їх роботи.


Алла Ващенко,
ВЗГ УМВС України
в Житомирській області

Житомирський «Беркут» приймав у гостях студентів педуніверситету, фото-1
Житомирський «Беркут» приймав у гостях студентів педуніверситету, фото-2
Житомирський «Беркут» приймав у гостях студентів педуніверситету, фото-3
Житомирський «Беркут» приймав у гостях студентів педуніверситету, фото-4
Житомирський «Беркут» приймав у гостях студентів педуніверситету, фото-5
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...