«Футбольні» питання на Житомирщині залишаються поки що без відповіді

Чи не вперше в історії місцевого футболу , у Житомирі проходила доволі представницька нарада із чималим переліком питань порядку денного. Ініціатива проведення такої наради виявила Житомирська обласна федерація футболу,а до її організації та проведення було запропоновано долучитися ряду департаментів та управлінь Житомирської обласної адміністрації.

Отож, 29 серпня 2014 року до актової зали Житомирської обласної наукової бібліотеки прибуло чимало представників спортивної громадськості Житомирщини, основу якої складали тренери та викладачі дитячо-юнацьких шкіл із різних куточків Житомирщини. Не бракувало у залі і представників батьківської громади, а до участі у цікавій та проблемній розмові долучилися ще й президенти кількох футбольних клубів Житомирщини, ветерани колись відомих в Україні команд майстрів з футболу «Полісся» та «Автомобіліст». Варто зауважити, що високий статус зібрання, куди прибуло майже сотня учасників, забезпечила доволі представницька делегація з числа працівників Федерації футболу України, яка того дня прибула до Житомира зі столиці.

Головним і першорядним питанням, яке обговорили учасники наради, стала ситуація із розвитком дитячо-юнацького футболу на Житомирщині. Голова федерації футболу Житомирської області Олександр Коцюбко у своїй доповіді перед учасниками наради окреслив кілька зауважень та висловив ряд пропозицій щодо покращення та вдосконалення роботи із юними футболістами. Зокрема, він зауважив про те, що традиційно популярні серед школярів змагання на призи клубу «Шкіряний м’яч» мають вже у найближчий час отримати нові імпульси та зусилля задля посилення їх масовості та залучення юних футболістів із усіх регіонів Житомирщини. Безумовно, головна роль у такому поліпшенні має належати органам місцевої влади, які мають відповідні повноваження, належну матеріальну базу та бюджетні кошти.

Голова Федерації футболу Житомирської області відзначив та запевнив присутніх на нараді чиновників у максимальному сприянні організації та проведенню змагань на призи «Шкіряного м’яча» з боку обласної та районних федерацій футболу. За словами О.П.Коцюбка, головними вадами колись популярних дитячих змагань з недавніх пір (кілька років тому) стали формалізм та бажання відрапортувати про начебто проведені змагання серед дітей. У результаті «Шкіряний м’яч» на Житомирщині виявився суто умовним, або дуже «урізаним» турніром, справа доходила до того, що до колись масових та популярних змагань долучались дітлахи ледь із половини районів Житомирщини. Найцікавіше, що у такій тривожній ситуації занепаду дитячого футболу, своє вагоме слово мала б сказати Федерація футболу Житомирської області. Мала б, але не говорила.

Новообрані у 2011 році голова та виконком федерації не мали змоги займатися «Шкіряним м’ячем», оскільки упродовж майже трьох років футбольна Житомирщина була паралізована розборками та конфліктами, які розвивалися за підтримки чиновників із владних кабінетів та супроводжувалися частими судовими засіданнями.

Теперішня влада Житомирщини суттєво оновилася, однак наскільки оновленим та осучасненим стало її ставлення до розвитку футболу, сказати важко. На нараду, де розглядалося питання про розвиток дитячо-юнацького футболу, прибула директор департаменту сім’ї, молоді та спорту Житомирської обласної адміністрації Світлана Гресь.

Варто зауважити, що до залу обласної бібліотеки було запрошено і голову обласної держадміністрації, і начальника обласного управління освіти та науки. Участь освітянського керівництва була особливо важливою, оскільки більшість змагань за участі дитячо-юнацьких команд, організовують управління та відділи освіти, а тому співпраця чиновників та федерацій футболу має стати наріжним каменем у справі покращення ситуації у дитячому футболі. Однак жоден із чиновників, окрім вище згаданої С.М.Гресь, на запрошення Федерації футболу Житомирської області так і не відгукнувся. Та й сама Світлана Гресь, яка лише три місяці очолює департамент сім’ї, молоді та спорту, до змістовної розмови під час представницької «футбольної» наради не була готовою. «Я, взагалі то, не готувалась», - сказала вона у відповідь на можливість виступити перед учасниками наради. Ці слова викликали щонайменше подив, адже про проведення наради, про приїзд представницької делегації Федерації футболу України до Житомира, у кабінетах обласної адміністрації чудово знали. І тут таке: «Мене наче запросили у гості…» Це одна із фраз С.М.Гресь на початку свого виступу на нараді. Але ж на наради чиновників запрошують для того аби вони активно працювали.

20(1)

Занотовували думки та пропозиції доповідачів та промовців, вислуховували та відстежували характер і зміст дискусії, реагували на гострі запитання. Ось хоча б взяти до уваги думку, яку висловив голова Федерації Житомирської області О.Коцюбко стосовно організації дитячих футбольних клубів. Сьогодні такі клуби є дуже рідкісним явищем на Житомирщині. Водночас результати діяльності таких клубів є однозначно позитивними і вартими уваги до поширення їх досвіду у всіх районах та містах області. Однак жодного слова оцінки та перспектив організації футбольного життя керівник департаменту обласної адміністрації так і не висловила. Відбулася лише загальними зауваженнями про співпрацю та конструктивну роботу влади та футбольної громадськості. Втім, розмова про подальші перспективи дитячо-юнацького футболу була цікавою, хоча головного – діалогу між владою та громадою під час наради не виникло. Так, виступ першого віце-президента Дитячо-юнацької футбольної ліги України Віктора Пищева був надзвичайно цікавим, а ще більше – повчальним та корисним для кожного із тренерів, керівників районних футбольних федерацій, які були присутніми у залі бібліотеки.

Не меш цікаво виступали Вадим Каганов - віце-президент асоціації футзалу ФФУ, який чудово знає і розуміє ситуацію у футболі (а не лише футзалі) Житомирщини, оскільки розпочав свою «футбольну кар’єру» саме тут, у Житомирі. До обговорення питань із розвитком жіночого футболу на Житомирщині активно долучився головний спеціаліст відповідного комітету ФФУ Руслан Діденко. На нараді виступив і перший заступник голови із розвитку футболу у регіонах Федерації футболу України Віктор Удовенко. Таким чином, учасники наради спробували обговорити всю палітру футбольних завдань та проблем, які сьогодні дуже болять і дошкуляють місцевому футболу. Звісно, є сподівання на те, що усім учасникам наради було цікаво послухати один одного, обмінятися думками, зауваженнями та пропозиціями, а ще – отримати відповіді від фахівців Федерації футболу України.

Такі заходи є однозначно потрібними для зрушення ситуації на краще. Однак песимізм, який все ж таки залишається після тригодинної наради, пояснюється тим, що чиновник, який має потужні та впливові важелі на розвиток і дитячо-юнацького футболу, так само як і на розвиток жіночого футболу та на ситуацію з футзалом Житомирщини, поки що не відчуває того могутнього соціального потенціалу, який має футбол.

Починаючи із дитячо-юнацького, жіночого і далі – до так званого дорослого та «великого» футболу і, звичайно – футболу ветеранського. Поки що такого розуміння, комплексного бачення вирішення футбольних (насамперед, як соціальних) проблем влада Житомирщини не виявила. Чи то не встигла, чи то не зуміла. Але головне питання в іншому: чи хотіла і чи хоче вона взагалі це розуміти? Питання, яке поки що залишається без чіткої і зрозумілої відповіді.

Житомир спорт футзал поле футболіст Світлана Гресь
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
47 переглядів в серпні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Новини компаній
Novinki.top пропонує топ-5 необхідних речей для школи, які можна замовити в один клік і не нервувати біля прилавків магазинів. 1. Рюкзак Bobby. Це рюкзак нового покоління з захистом від намокання і кишенькових злодіїв. Він має систему розподілу ваги, що є ідеальним варіантом для сучасного школяра. Багатошарові стіни вбережуть цінні речі від злодюжок, падінь і збільшать термін експлуатації найважливішого аксесуару для школи. Bobby Compact зможуть гордо носи...
Суспільство
17 серпня група піротехнічних робіт Управління ДСНС Житомирщини знищила вибухонебезпечний предмет часів минулих війн, що був виявлений напередодні. В с. Федорівка Малинського району під час збирання грибів місцеві жителі натрапили на небезпечне відлуння війни, що лежало у хащах. Про це вони одразу ж повідомили в Службу порятунку «101». Прибулі за викликом фахівці ДСНС ідентифікували знахідку як артснаряд калібром 105 мм.
Суспільство
Створення молодіжних просторів, навчання молоді нових компетентностей, розвиток існуючих проектів та створення сучасного та креативного дозвілля, все це має формуватись за активної участі молодих людей. «Ми маємо понад шість тисяч населення в громаді із яких близько півтори тисячі це молодь шкільного віку. Ми прагнемо щоб якомога більше дітей долучалось до наших проектів та акцій, щоб молодь організовувалась та розвивалась. Для цього потрібно створювати м...
Кримінал
16 серпня оперативники кримінальної поліції Житомирського відділу затримали на одній з вулиць обласного центру чоловіка відразу після вчинення ним крадіжки з автомобіля. Упродовж серпня це уже друге затримання вихідця з кавказького регіону при схожих обставинах. Цього разу він намагався заволодіти рюкзаком з грошима та банківськими картками з салону «ЗАЗ Таврія». 41-річний громадянин Грузії прибув до України у червні 2018 року. Упродовж двох місяців, за на...
Пригоди
17 серпня о 00:59 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу на території одного із підприємств в м. Овруч. На місце події виїхали фахівці 12-ї Держаної пожежно-рятувальної частини. З’ясувалося, що загоряння сталося у середині металевого охолоджуючого бункера лінії по виробленню дерев’яних гранул (пелетів). Там горіло 2т зазначеної продукції. В середині самого цеху спостерігалося сильне задимлення. Одночасно з гасінням вогнеборці подавали в...
Кримінал
Загалом правоохоронці вилучили у них близько 450 заборонених для посіву рослин. Оперативно-профілактичні заходи «Мак» на території регіону тривають. 16 серпня оперативники кримінальної поліції Житомирського відділення, відпрацьовуючи приміські населені пункти, у с. Зарічанах в обійсті раніше судимого 55-річного місцевого жителя виявили чималу кількість рослин, близько сотні, зовні схожих на коноплі. Частина їх була вже висушена. Окрім того, правоохоронці в...
Суспільство
У зв’язку з проведенням з 20 по 21 серпня 2018 року капітального ремонту вул.Перемоги на ділянці від майдану Короленка до вул.Лесі Українки буде тимчасово перекрито рух транспорту. Рух транспорту в сторону мікрорайону Богунія буде перенаправлено з вул. Перемоги по вул. Ю. Тютюнника на вул. Лесі Українки та з майдану Короленка по вул. Короленка на вул. Чехова та вул. Лесі Українки. У зворотному напрямку з мікрорайону Богунія до центру міста від перехрестя в...
Культура
До Дня незалежності України житомирян запрошують об'єднатися у написанні диктанту на вулиці Михайлівській. Початок о 17:00."Ви зможете перевірити себе на знання правопису солов'їної, оригінально, культурно та освітньо провести час разом з Доцентом Київського Університету ім. Бориса Грінченка, автором унікального самовчителя "Українська за 20 кроків" та ведучого мовної рубрики "Експрес-урок" на телеканалі "1+1" Олександром Авраменко", - повідомляють організ...
Пригоди
16 серпня о 16:05 до Служи порятунку «101» від працівників Національної поліції надійшло повідомлення про те, що необхідна допомога рятувальників по вилученню потопельника з водойми. Трагедія трапилася на місцевому ставку в с. Лебединці Андрушівського району. На місці пригоди бійці ДСНС встановили, що тіло знаходиться недалеко від берега на глибині біля 2 м. На гумовому човні вони дісталися до нього та, зачепивши загиблого за одяг, підтягнули до берега. З’...