• Головна
  • За рік піротехнічна група знешкодила на Житомирщині 2442 одиниці ВНП
засідання
16:41, 26 листопада 2014 р.

За рік піротехнічна група знешкодила на Житомирщині 2442 одиниці ВНП

засідання

Про те, як відбувається знешкодження вибухонебезпечних предметів на території області, під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій доповів заступник начальника управління з реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України у Житомирській області Олег Держанівський.

Про це повідомила прес-служба облдержадміністрації.

Заходи з виявлення, знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів, що залишилися на території області з часів Другої світової війни, а також внаслідок військової діяльності, здійснюються протягом тривалого часу. Це колосальна робота з великими затратами людських та матеріальних засобів.

Як повідомив Олег Держанівський, протягом поточного року групою піротехнічних робіт ДСНС у Житомирській області у складі 11 чоловік здійснено 175 виїздів на виконання заявок зі знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів, під час яких знищено 2442 одиниці ВНП. Практично 80% піднятих боєприпасів знаходяться в межах населених пунктів, з них 50% знайдено під час проведення будівельних робіт, 30% - під час проведення сільськогосподарських робіт і 20% - поза межами населених пунктів.

Працівники служби проводять активну профілактичну роз’яснювальну роботу, аби попередити випадки необережного поводження зі знайденими боєприпасами. Цього року проведено 400 бесід серед населення, в ході яких охоплено більш ніж 15 тис. осіб, здійснено 13 виступів по радіо, 14 – по телебаченню, виготовлено та розповсюджено пам’ятки, листівки, плакати. Однак з 2002 року по теперішній час зареєстровано 9 летальних випадків із причини неправильного поводження з вибухонебезпечними предметами, 3 особи травмовано. Олег Держанівський повідомив про останній випадок, що трапився у м Овручі 15 листопада. Намагання громадянина розпилити 5-міліметровий боєприпас за допомогою газозварювального апарату спричинило вибух, людина загинула.

Найбільш небезпечними територіями з точки зору наявності кількості вибухонебезпечних предметів є Радомишльський район, куди за рік здійснено 29 виїздів, Житомирський (28), Коростенський (16), Малинський (12) та м. Житомир (17).

За словами рятувальника, найчастіше трапляються випадки необережного поводження населення з вибухонебезпечними предметами, знайденими на колишньому Ігнатпільському полігоні. Це є великою проблемою для області. Впродовж останніх 40 років полігон не використовується. Міністерством оборони він переданий на баланс місцевих органів влади, але передача відбулася некоректно, оскільки на полігоні залишилася велика кількість вибухонебезпечних предметів. Робота на полігоні ведеться з 2010 року. За цей час там виявлено більше 14 тис. одиниць боєприпасів. Олег Держанівський зауважив, що в зв’язку з обмеженням державного фінансування на здійснення цих заходів у 2014 році роботи на полігоні були обмежені.

Рішенням комісії рекомендовано головам Лугинської, Коростенської, Овруцької райдержадміністрацій, на території яких знаходиться Ігнатпільський військовий полігон, при формуванні районних бюджетів на 2015 рік передбачити видатки на фінансування робіт із зачищення колишнього військового полігону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #область #піротехніки #ВНП #знешкодження
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...