«Подарунок» податківців міста Житомира до дня народження держави

На 20-річному шляху становлення української незалежності було багато різних суперечностей, багато політичних баталій та подій, з яких ми зобов’язані зробити висновки, але сьогодні уже безперечним є факт, що незалежна Україна відбулась.
Наразі в Україні відбуваються трансформаційні процеси як у сфері політики, демократії, так і у сфері економіки. І ми з Вами є не тільки свідками, але і виконавцями того, як Україна стабілізує відносини, які мають наблизити нас до європейських стандартів життя.
Світова криза прискорила розуміння того, що необхідне кардинальне оновлення всіх сфер життєдіяльності держави. Тому і Президент України, і Уряд закликаючи українців до консолідації, наголошують на тому, що ми не повинні працювати на розбрат, а зобов’язані нашу енергію слів перевести в енергію справ в інтересах України.
Для остаточного становлення України як суверенної держави за 20 років її незалежності було багато зроблено для створення основних державних інститутів в тому числі податкової служби.
Нинішній 2011 рік в роботі податкової служби України - особливий, адже з 1 січня цього року набрав чинності новий Податковий кодекс, в основу якого покладено нову стратегію реформування податкової системи. Вона передбачає запровадження моделі нейтральності податків, помірне податкове навантаження на платників, передбачено адаптацію податкового законодавства України до принципів Євросоюзу та уніфікацію правил оподаткування з міжнародними стандартами обліку. Норми, передбачені в Кодексі дають можливість поліпшити адміністрування податків і зборів, та одночасно удосконалити процедуру відшкодування податку на додану вартість. Неабияку роль в цьому відіграє залучення платників податків до подання звітності в електронному вигляді, що дає змогу працівникам органів ДПС суттєво скоротити час на проведення перевірки щодо правомірності заявлення до відшкодування податку на додану вартість та забезпечення своєчасного відшкодування. Більшість платників оцінили переваги електронної звітності, про що свідчить постійне зростання кількості тих платників, які подають звіти до ДПІ у м.Житомирі засобами телекомунікаційного зв’язку.
Відшкодування податку на додану вартість завжди було болючою проблемою для вітчизняного бізнесу. Суми невідшкодованого ПДВ у всі попередні роки сягали мільярдних обчислень, і це суттєво гальмувало соціально-економічний розвиток країни. У Податковому кодексі України зроблено спробу відновити справедливість щодо суб’єктів господарювання. Державна податкова служба України з 1 березня цього року перейшла на автоматичне відшкодування податку на додану вартість, яке передбачене Податковим кодексом, що значно спрощує процедуру відшкодування податку. Платникам міста Житомира за січень - червень 2011 року автоматично відшкодовано податку на суму 9 млн 975 тис.грн.
Незважаючи на економічні і фінансові труднощі окремих платників, державною податковою інспекцією у м. Житомирі за січень – липень поточного року до Державного бюджету мобілізовано 335,5 млн. грн., до місцевого бюджету - 280,0 млн. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року приріст мобілізованих сум до державного бюджету склав 73,9 млн. грн.., або 28,2 %., до місцевого бюджету приріст мобілізованих сум склав 28,3 млн.грн., або 11,2%. За січень - липень 2011 року від бюджетоутворюючих платників надійшло до Державного бюджету 180,5 млн.грн., що на 22,2 млн.грн., або на 14% більше аналогічного періоду минулого року. Це стало можливим завдяки вдосконаленню методів співпраці з платниками податків, водночас рішучої боротьби з тими, хто ухиляється від виконання цього конституційного обов’язку, активного пошуку нетрадиційних форм залучення додаткових коштів, підвищення свідомості платників. Серед кращих платників міста: ВАТ «Житомирський комбінат силікатних виробів», ЗАТ «Ліктрави», ВАТ «Житомирський маслозавод», Житомирська торгово-промислова палата та багато інших.
Основним резервом додаткових податкових надходжень є робота з підприємствами групи ризику й мінімізаторами та посилення контролю за якістю перевірок. За рахунок заходів контрольно - перевірочної роботи до Державного бюджету надійшло 13,7 млн.грн., що становить 4,1% загальних надходжень.
Державна податкова служба не стоїть осторонь і щодо проблеми легалізації заробітної плати. Податковою інспекцією проводиться комплекс заходів, результати яких свідчать про наявність порушень трудового законодавства окремими роботодавцями, виплати заробітної нижче встановленого рівня.
Працівники інспекції працюють також спільно з органами влади. З початку року на спільних засіданнях постійно діючих комісій при органах виконавчої влади в місті Житомирі, яких з початку цього року проведено 12, було заслухано представників 36 підприємств міста, що мають борги перед своїми працівниками. В результаті цих заходів погашено заборгованість з виплати заробітної плати в сумі понад 6 млн.грн., в рахунок погашення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб сплачено 1,6 млн. грн. Кошти, які надішли до місцевого бюджету дають змогу фінансувати соціальні програми, дошкільні та учбові заклади, здійснювати підтримку малозабезпечених верств населення.
Великою мірою сумлінності платників передує масово-роз’яснювальна робота. Постійно проводяться семінари для різних категорій платників, засідання “круглого столу”, тематичні зустрічі. В інспекції створено інформаційно – довідкову службу «1507». З початку року відділом масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян проведено 70 семінарів для різних категорій платників з питань застосування норм Податкового кодексу, організовано та проведено 9 засідань «круглих столів», 38 тематичних зустрічей з колективами підприємств за участі керівництва інспекції.
Ми розтлумачуємо громадськості необхідність сплати податків, і констатуємо підвищення рівня податкової культури. З початку поточного року в місцевих газетах розміщено 131 матеріал, прозвучало 229 радіопередач, вийшло в ефір 79 телепередач. Це дало можливість вчасно довести потрібну інформацію до широкого кола платників податків. Як наслідок – платниками добровільно сплачено 92 % платежів до бюджету, що дає змогу розв’язати чимало соціальних проблем регіону.

Начальник державної податкової
інспеції у м.Житомирі
Володимир Гірук

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
53 перегляди в серпні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Новини компаній
Novinki.top пропонує топ-5 необхідних речей для школи, які можна замовити в один клік і не нервувати біля прилавків магазинів. 1. Рюкзак Bobby. Це рюкзак нового покоління з захистом від намокання і кишенькових злодіїв. Він має систему розподілу ваги, що є ідеальним варіантом для сучасного школяра. Багатошарові стіни вбережуть цінні речі від злодюжок, падінь і збільшать термін експлуатації найважливішого аксесуару для школи. Bobby Compact зможуть гордо носи...
Суспільство
17 серпня група піротехнічних робіт Управління ДСНС Житомирщини знищила вибухонебезпечний предмет часів минулих війн, що був виявлений напередодні. В с. Федорівка Малинського району під час збирання грибів місцеві жителі натрапили на небезпечне відлуння війни, що лежало у хащах. Про це вони одразу ж повідомили в Службу порятунку «101». Прибулі за викликом фахівці ДСНС ідентифікували знахідку як артснаряд калібром 105 мм.
Суспільство
Створення молодіжних просторів, навчання молоді нових компетентностей, розвиток існуючих проектів та створення сучасного та креативного дозвілля, все це має формуватись за активної участі молодих людей. «Ми маємо понад шість тисяч населення в громаді із яких близько півтори тисячі це молодь шкільного віку. Ми прагнемо щоб якомога більше дітей долучалось до наших проектів та акцій, щоб молодь організовувалась та розвивалась. Для цього потрібно створювати м...
Кримінал
16 серпня оперативники кримінальної поліції Житомирського відділу затримали на одній з вулиць обласного центру чоловіка відразу після вчинення ним крадіжки з автомобіля. Упродовж серпня це уже друге затримання вихідця з кавказького регіону при схожих обставинах. Цього разу він намагався заволодіти рюкзаком з грошима та банківськими картками з салону «ЗАЗ Таврія». 41-річний громадянин Грузії прибув до України у червні 2018 року. Упродовж двох місяців, за на...
Пригоди
17 серпня о 00:59 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу на території одного із підприємств в м. Овруч. На місце події виїхали фахівці 12-ї Держаної пожежно-рятувальної частини. З’ясувалося, що загоряння сталося у середині металевого охолоджуючого бункера лінії по виробленню дерев’яних гранул (пелетів). Там горіло 2т зазначеної продукції. В середині самого цеху спостерігалося сильне задимлення. Одночасно з гасінням вогнеборці подавали в...
Кримінал
Загалом правоохоронці вилучили у них близько 450 заборонених для посіву рослин. Оперативно-профілактичні заходи «Мак» на території регіону тривають. 16 серпня оперативники кримінальної поліції Житомирського відділення, відпрацьовуючи приміські населені пункти, у с. Зарічанах в обійсті раніше судимого 55-річного місцевого жителя виявили чималу кількість рослин, близько сотні, зовні схожих на коноплі. Частина їх була вже висушена. Окрім того, правоохоронці в...
Суспільство
У зв’язку з проведенням з 20 по 21 серпня 2018 року капітального ремонту вул.Перемоги на ділянці від майдану Короленка до вул.Лесі Українки буде тимчасово перекрито рух транспорту. Рух транспорту в сторону мікрорайону Богунія буде перенаправлено з вул. Перемоги по вул. Ю. Тютюнника на вул. Лесі Українки та з майдану Короленка по вул. Короленка на вул. Чехова та вул. Лесі Українки. У зворотному напрямку з мікрорайону Богунія до центру міста від перехрестя в...
Культура
До Дня незалежності України житомирян запрошують об'єднатися у написанні диктанту на вулиці Михайлівській. Початок о 17:00."Ви зможете перевірити себе на знання правопису солов'їної, оригінально, культурно та освітньо провести час разом з Доцентом Київського Університету ім. Бориса Грінченка, автором унікального самовчителя "Українська за 20 кроків" та ведучого мовної рубрики "Експрес-урок" на телеканалі "1+1" Олександром Авраменко", - повідомляють організ...
Пригоди
16 серпня о 16:05 до Служи порятунку «101» від працівників Національної поліції надійшло повідомлення про те, що необхідна допомога рятувальників по вилученню потопельника з водойми. Трагедія трапилася на місцевому ставку в с. Лебединці Андрушівського району. На місці пригоди бійці ДСНС встановили, що тіло знаходиться недалеко від берега на глибині біля 2 м. На гумовому човні вони дісталися до нього та, зачепивши загиблого за одяг, підтягнули до берега. З’...