Житомир повышает цены на проезд в лифте

Житомирский горсовет проведет общественные слушания в жилых домах с лифтами, оборудованными карточными аппаратами. Соответствующий приказ подписала начальник управления жилищного хозяйства Светлана Пивоварова.

Как стало известно «Журналу Житомира», цель проведения слушаний: повышение стоимости поездки в лифтах до 25 грн. за лифтовую карточку на 100 поездок.

Общественные слушания требуют провести по каждому дому отдельно до 1 октября, а до 5 предоставить в мэрию копии протоколов.

Свой приказ Пивоварова подписала 19 августа 2011 года. Как сказано в приказе, организационные работы должны начаться с 26 августа. Однако, еще никаких публичных сообщений или заявлений «о добрых намерениях» обсудить с житомирянами стоимость одной поездки в лифтах многоэтажек нет.

Вероятно коммунальщики по давней традиции сообщат жильцам об общественных слушаниях расклейкой объявлений на дверях подъездов за несколько часов до начала собрания. По той же «жэковской традиции» собрание пройдет с 13:00 до 16:00 в будни, когда большинство людей на работе.

Затем увеличение платежа за пользование лифтом «согласно протоколу проведенных общественных слушаний», то есть, чуть не по инициативе жителей домов, станет для житомирян очередным сюрпризом плодотворной работы житомирских коммунальных служб. Напоминает советские времена, когда цены поднимали исключительно «по просьбам трудящихся».

Кроме того, приказ содержит еще одну интересную особенность. На общественных слушаниях работники жэков и предприятий, обслуживающих лифты, будут обсуждать с житомирянами исключительно цену на поездку в лифте - речь о качестве обслуживания лифтов не пойдет.

Коммунальщиков интересует цена поездки в лифте и совершенно не интересует состояние лифта, его надежность, освещение в лифте, состояние кнопок, возможность вызвать аварийную службу в случае остановки лифта, комфорт и безопасность пребывания человека в лифте коммунальные службы не интересует вообще?

УКРАІНА
ЖИТОМИРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
ПРОЕКТ РІШЕННЯ

Про встановлення вартості однієї
поїздки в пасажирських ліфтах,
що обладнанні картковими апаратами

Розглянувши звернення ПСП «Вертикаль», ПБВП «Магніт», ПП «Спеціалізоване ремонтне підприємство «Спецліфтреммонтаж», ПП «Будівельне підприємство» «Ліфтналадка» про встановлення вартості однієї поїздки в пасажирських ліфтах, що обладнанні картковими апаратами, враховуючи висновки Державної інспекції з контролю за цінами в Житомирській області від 01.12.2010р. №25/3169-219, від 12.08.2010р. №25/2015-105, від 05.11.2010р. №25/2882-196, від 17.08.2010р. №25/2062-115 щодо розрахунку економічно обґрунтованих планових витрат на виробництво житлово-комунальних послуг, відповідно до ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:

1. Встановити вартість однієї поїздки в пасажирських ліфтах, що обладнанні картковими апаратами, в розмірі 0,25 грн. (з урахуванням податку на додану вартість та єдиного податку на доходи).

2. Управлінню по зв’язках з громадськістю міської ради (Білобровець О.М.) оприлюднити дане рішення на сайті Житомирської міської ради.

3. Рішення набуває чинності з дня його офіційного оприлюднення в засобах масової інформації.

4. Вважати таким, що втратив чинність пункт 2 рішення виконавчого комітету міської ради від 22.10.08 №750 «Про погодження вартості технічного обслуговування ліфтів та систем диспетчеризації у житлових будинках м. Житомира».

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Боровця М.П.

Міський голова В.М. Дебой

Обґрунтування
до проекту рішення міськвиконкому «Про встановлення
вартості однієї порїздки в пасажирських ліфтах, що
обладнанні картковими апаратами»

У місті Житомирі 96 % ліфтів, що експлуатуються в житловому фонді, обладнанні картковими апаратами. Завдяки впровадженню карткової системи на пасажирських ліфтах, починаючи з 2000 року, вдалось відновити роботу майже всіх зупинених ліфтів та забезпечити їх безперебійну експлуатацію.

На сьогоднішній день, серед проблем, що існують у сфері житлового господарства м. Житомира, є невідшкодування встановленою вартістю ліфтової картки у розрірі 13 грн. на 100 поїздок у ліфті фактичних витрат спеціалізованих ліфтових підприємств, або 0,13 грн. за 1 поїздку.
Відповідно до рішення міськвиконкому від 22.10.08 №750 погоджена вартість ліфтової картки у розмірі 13 грн. на 100 поїздок у ліфті (без урахування вартості самої картки). При розрахунку приймалися середній показник вартості технічного обслуговування одного ліфта – 453,17 грн., користувачів ліфтом на добу в кількості 48 чол., які здійснюють в середньому 96 поїздок на добу.

Відповідно до рішень міськвиконкому, в розрізі спеціалізованих ліфтових підприємств, від 16.12.10 №872, від 16.12.10 №870, від 16.12.10 №871, від 02.12.10 №820 встановлена вартість повного технічного обслуговування одного ліфта в місяць по кожному житловому будинку. Діапазон встановленої вартості ТО одного ліфта від 412,46 грн. до 1285,90 грн. У ПБВП «Магніт» середня вартість повного техобслуговування 1-го ліфта складає 680 грн., ПП СРП «Спецліфтреммонтаж» - 718,03 грн., ПСП «Вертикаль» - 774,42 грн. (рішення МВК додаються).

За результатами проведеного економічного аналізу встановлено, що введена нова вартість повного технічного обслуговування ліфтів майже на 34% перевищує вартість, що використана при розрахунку вартості ліфтової картки на 13 грн.
Звітні дані спеціалізованих підприємств свідчать, що фактичні обсяги користувачів ліфтами в середньому не перевищують 30 чол. на один ліфт. Тобто, не перевищують розрахункових планових показників, які використовуються при визначенні вартості картки на 100 поїздок в пасажирському ліфті.

За розрахунками вартості ліфтової картки на 100 поїздок з урахуванням затвердженої нової вартості повного технічного обслуговування ліфтів вона складе від 25 грн. до 46 грн. в залежності від їх технічної характеристики. (калькуляції додаються).

При цьому слід відмітити, що з квартирної плати в житлових будинках з картковими ліфтами виключена вартість ТО ліфтів, чим надана споживачам можливість проводити оплату саме за користування ліфтом, тобто сплачувати за проїзд в ліфті, а не за кількість квадратних метрів у квартирах.

Крім того, при картковій системі існує можливість постійного надходження коштів ліфтовим підприємствам, як наслідок відсутня заборгованість споживача, що в свою чергу призводить до мінімізації зламаних ліфтів, проведення систематичних їх ремонтів.

Одночасно слід зазначити, що у разі відміни карткової системи обслуговування ліфтів (896од.), включення вартості технічного обслуговування до складу послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій призведе до збільшення тарифу в середньому на 51 коп. на 1 кв.м. загальної житлової і нежитлової площі.

З огляду на викладене, проектом рішення передбачається встановлення вартості однієї поїздки в пасажирських ліфтах, що обладнанні картковими апаратами, в розмірі 0,25 грн. (з урахуванням ПДВ та єдиного податку).

Начальник УЖГ С.І. Півоварова

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
69 переглядів в серпні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Культура
17 по 19 серпня з 20:00-23:00 на майданчику біля кінотеатру "Жовтень" (бульвар Новий) можна буде подивитись якісну документалістику під зорями. Добірка Lampa.doc складатиметься з 11 високоякісних фільмів виробництва України і Польщі останніх років, що є учасниками та переможцями національних та міжнародних кінофестивалів. На сайті фестивалю можна ознайомитись з інформацією про всі фільми, що є в програмі Lampa.doc цього року. Окрім переглядів планується се...
Програма
Незабаром Україна відзначатиме головне державне свято - День незалежності. 24 серпня наша держава святкуватиме 27-у річницю, відколи здійснилася споконвічна мрія українців - бути господарями на своїй землі. Цього року на житомирян та гостей міста чекає цікава та різноманітна програма святкування. 17-19 серпня на майданчику біля кінотеатру «Жовтень» (бульвар Новий) з 20.00 до 23.00, у рамках заходів до Дня Державного Прапора та 27-ї річниці незалежності Ук...
Увага
У зв’язку із великою кількістю звернень громадян, зупинка водопостачання в Житомирі, запланована на 17 -19 серпня, буде перенесена на інші дати, про які буде повідомлено додатково. Нагадаємо, проведення робіт по заміні застарілих засувок, середній термін використання яких становить від 40 до 60 років, неможливо без відключення системи водопостачання у місті. В подальшому використання нових запірних елементів дасть можливість локалізовувати ділянки аварій б...
Суспільство
Приємним подарунком місту до 27-ї річниці Незалежності України буде встановлення рекорду України з тяги пожежних автомобілів на максимальну відстань. 24 серпня о 15.00 годині на паркувальному майдані ТРЦ «Глобал» мешканець міста Віктор Прокопенко намагатиметься встановити саме такий рекорд, який фіксуватимуть представники «Книги рекордів України». Запрошуємо усіх мешканців міста підтримати рекордсмена та стати свідком встановлення рекорду.
Пригоди
13 серпня о 13:32 до Служби порятунку «101» м. Житомир надійшло повідомлення про пожежу у підвалі п’ятиповерхового житлового будинку по вул. Селецька. За вказаною адресою виїхали 2 відділення вогнеборців 2-ї Державної пожежно-рятувальної частини. З’ясувалося, що до рятувальників зателефонував один із мешканців будинку. Він відчув у квартирі запах диму, але там нічого не горіло. Тож вийшов подивитися на сходову клітину, яка і виявилася задимленою. Аби зайти...
Суспільство
Сьогодні, 14 серпня православні християни та греко-католики відзначають свято Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього, а також день семи мучеників Маккавеїв. У храмах Житомира від ранку людно. Ще більший натовп людей під храмами - продаж "маковійчиків". Оскільки цього дня вже традиційним є освячення польових трав, зернових колосків, меду та маку.  Саме на такі букети  (називають їх «маковійчик» або «маковейка») й є сьогодні попит. Ажіотаж виб...
у календарі
І за церковним, і за народним календарем 14 серпня — це свято Першого Спаса, Спаса на воді — медовий Спас. На жаль, мало хто може до пуття пригадати, що це за свято й на чию воно честь відзначається. Витлумачення самої назви також не таке вже й прозоре: мовляв, колись мак віяли й освячували тощо. Церковна традиція шанує цей день як такий, що зв'язує весь Успінський піст. Встановлено його з нагоди Божих знамень від ікон Спасителевих, Богородиці або Хреста Г...
Новини компаній
Пити достатньо води - дуже важливо. І не ми перші, хто про це говорить. Але не в кожній школі передбачена питна вода в потрібній кількості. Нашим дітям доводиться її купувати в їдальні або магазині. І вони не завжди замислюються про її необхідність. Дбати про це повинні ми з Вами. Зручний і економічний варіант - придбати багаторазову пляшку для води. З нею Ваша дитина не буде відчувати спрагу і зможе отримувати знання повноцінно. Адже зневоднення шкодить о...
Суспільство
У зв’язку з проведенням робіт по заміні теплової мережі від перехрестя з Старого Бульвару по вул. Пушкінська до вул. Чорновола (з порушенням асфальтового покриття на проїжджій частині), з 14 серпня до 20 серпня на вказаному відрізку дороги буде перекрито рух транспорту. Рух автобусного маршруту №58 "Мальованка- Діагностичний центр" буде направлено по наступним вулицям: вул. Шевченка, вул. Фещенка-Чопівського - вул. Лермонтовська - вул. Пушкінська - Діагнос...