На сьогоднішній день системи охоронних технологій зайняли важливе місце в житті кожної людини. З розвитком інноваційних рішень для різних сфер бізнесу з'являються все більш функціональні та ефективні концепції і для охоронних систем.

Звичайно найбільше на сферу охоронного відеонагляду вплинули стрімкий розвиток мережі Інтернет та мережева передача даних, а також нововведення в якості зображення. Найпопулярнішими інструментами охоронних систем для будь-якого об'єкта є системи відеонагляду та охоронні сигналізації.

Сьогодні серед професійних охоронних систем все більш популярним стає інтелектуальне відеоспостереження. Звичайно для забезпечення безпеки квартири чи будинку люди віддають перевагу бюджетним аналоговим відеокамерам. Наразі аналогова система відеоспостереження найдешевша і найпростіша для невеликих об'єктів. У даній статті поговоримо про те, що таке інтелектуальне спостереження, а також які його переваги і перспективи.

Інтелектуальні системи спостереження - це технології, які здатні генерувати і обробляти різні типи даних і на їх підставі автоматично приймати рішення. Такі дані можуть бути отримані з різних типів пристроїв. Найчастіше інтелектуальні системи працюють в першу чергу в службах безпеки, державних структурах, а також в агентствах із захисту персональних даних. На сьогоднішній день одним з найбільш важливих питань є регулювання нормативної бази, яка контролює систему роботи інтелектуального відеостеження. Наприклад, в Італії процес використання системи інтелектуального відеостеження став одним з найбільш показових. Так, інтелектуальні системи були встановлені на автострадах для того, щоб регулювати процес оплати проїзду водіями. Така система не була відрегульована і затвержена державними органами, а тому не вважалася легітимною. Але тим не менш, такий приклад використання системи інтелектуального спостереження став одним з показових і наймасштабніших в історії охоронних технологій.

У багатьох аеропортах розвинених країн вже встановлені сучасні камери спостереження, які здатні деталізувати картинку, розпізнавати обличчя людей, фіксувати номери, сигналізувати про виявлення предметів і т.д. Звичайно, будь-яке охоронне відеоспостереження має бути легітимним, дотримуватися закону і не ігнорувати правила, що стосуються охоронних технологій. Також варто зазначити, що технології охорони, створені спеціально на інтелектуальній базі для міст чи країн, повинні нести користь суспільству.