Житомирські ласуни сьогодні святкують День шоколаду

Сьогодні відзначається головне свято для ласунів - Всесвітній день шоколаду.Як передає РІА Новости, World Chocolate Day відзначається з 11 липня 1995 року. Перші його почали святкувати французи, які влаштували масові урочистості, присвячені цим солодощам. Поступово свято завоював велику слава і в інших країнах Європи. І дісталось куточків України, де шоколад став популярний серед ласунів.

 Сьогодні знаменитий у всьому світі шоколад давно є найулюбленішим ласощами мільйонів людей, проте ще недавно його називали чорним золотом, так як дозволити плитку могли лише багаті.Вважається, що першими почали робити шоколад ацтеки. Вони називали його «їжею богів» і ставилися до нього як до найбільшої цінності, використовуючи в своїх релігійних ритуалах. Легендарний вождь Монтесума вживав його кожного разу, коли вирушав до своїх дружин.До Європи шоколад завезли іспанські конкістадори, які називали його «чорним золотом» і використовували для зміцнення фізичних сил. Вартість шоколаду була висока. Багато жінок вважали шоколад афродізіаком, здатним розпалити вогонь пристрасті.

 

Через повір'їв в «особливі» властивості шоколаду в 1624 році єпископ Віденський Іоанн заборонив ченцям-францисканцям вживати рідкий шоколад, назвавши його «гріховним напоєм». У той же час, у сусідній Німеччині медики стали рекомендувати шоколад як загальнозміцнюючий засіб, після чого цей продукт міцно влаштувався на аптекарських полицях.Користувався шоколад популярністю не тільки у жінок, але і у чоловіків, вони вважали, що він підвищує потенцію. Тому у знаменитого венеціанця - Казанови, найвідомішого спокусника, завжди був з собою срібний шоколадник, щоб після знайомства з дамою тут же випити напій. Маркіз де Сад, навіть сидячи у в'язниці, вимагав у своєї дружини шоколаду.Спочатку шоколад був дуже гірким, так як його робили на основі какао-бобів і додавали перець-чилі, однак потрапивши до Європи, він став м'якшим. Замість перцю в нього почали підмішувати корицю, мускатний горіх і тростинний цукор. Набагато пізніше, в 1700 році англійці стали додавати в суміш молоко. Завдяки можливості добувати какао-масла, його почали подавати не тільки в гарячому рідкому вигляді, але і в плитках. А у 20 столітті виробництво плиток було поставлено на потік.У світі щорічно виробляється 2,8-3 млн тонн какао-бобів, приблизно в два рази менше, ніж кава. Найтонші, найсмачніші і дорогі боби ростуть у Південній Америці, їх збір становить не більше 5% від світового урожаю.

Як встановлено сучасною наукою, в шоколаді є елементи, які сприяють відпочинку і психологічному відновленню.Темні сорти шоколаду стимулюють викид ендорфінів - гормонів щастя, які впливають на центр задоволення, покращують настрій і підтримують тонус організму.Є також гіпотеза, згідно з якою шоколад володіє «протиракову» ефектом і здатний сповільнювати процеси старіння.Кращим шоколадом вважається бельгійський. У Бельгії 12 шоколадних фабрик, 16 шоколадних музеїв і 2000 фірмових шоколадних магазинів. Практично в кожному містечку і навіть у маленьких селах є свій магазин, що торгує розкішними шоколадними цукерками. Бельгія вважається провідною шоколадної країною Європи, адже тут виробляється 172000 тонн шоколаду в рік.