• Головна
  • Чи дружні житомирські аптеки до осіб з інвалідністю, — моніторинг Держлікслужби
16:08, 18 квітня
Надійне джерело

Чи дружні житомирські аптеки до осіб з інвалідністю, — моніторинг Держлікслужби

У ряді аптек обласного центру був проведений моніторинг щодо створення умов для доступності осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення до приміщень аптечних закладів.

Про це повідомляє Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Житомирській області.

Днями керівник Держлікслужби в області відвідала ряд аптек у середмісті Житомира.

Результат моніторингу показав, що не всі аптеки створили пандуси для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення. Відповідно до Постанови КМУ 929 від 30.11.2016 року:

«Строк, протягом якого суб’єкти господарювання, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами до набрання чинності цією постановою, зобов’язані привести свою діяльність у відповідність із абзацом п’ятим пункту 165 Ліцензійних умов, затверджених цією постановою, становить один рік з дня набрання чинності цією постановою».

Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Житомирській області було проведено робочу нараду для суб’єктів господарювання області, які здійснюють роздрібну торгівлю лікарськими засобами.

Керівник організації Ольга Янович також підняла актуальні питання, пов’язані зі створенням доступного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до аптечних закладів. Крім того, наголосила на дотриманні вимог Ліцензійних умов до інформації, що розміщується на фасаді аптечних закладів.

Йшлося й про обов’язкове укладання договорів з Національною службою здоров’я для участі в урядовій програмі «Доступні ліки» для суб’єктів господарювання, аптеки та аптечні пункти яких розміщуються у лікувально-профілактичних закладах або на їх території.

Цей напрямок є надзвичайно важливим для населення. Адже урядова програма «Доступні ліки» – це можливість для кожного громадянина України отримати лікарські засоби, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності.

Представників суб’єктів господарювання проінформували також про необхідність вжиття додаткових заходів контролю зі сторони керівників за дотриманням Правил відпуску рецептурних лікарських засобів.

У ході наради учасників проінформовали і про такий актуальний напрямок як запуск мобільних аптечних пунктів для пацієнтів у віддалених сільських населених пунктах.

Суб'єктам господарювання після проведеної zoom-конференції, направлено листи для подання інформації, протягом якого часу вони здійснять безбар'єрний доступ для осіб з інвалідністю і виконають п.165 постанови КМУ 929.

На сьогодні Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Житомирській області отримала відповідь тільки від 15 суб'єктів (ФОП, комунальних установ), які надали звітність щодо виконання постанови, і з поданого звіту з 32 аптек/аптечних пунктів 2 не мають доступу, але зобов'язуються здійснити вимоги законодавства.

Під час спілкування з фармацевтичними працівниками аптечних закладів також було обговорено питання, що стосуються дотримання правил відпуску антибіотиків та інших рецептурних груп лікарських засобів. Йшла мова й про ситуацію щодо виписування лікарями рецептів.

Зокрема, працівники аптек наголосили, що пацієнти стали набагато свідоміші щодо небезпеки самолікування антибіотиками. Також вони окреслили проблеми, які виникають при відпуску рецептурних лікарських засобів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Держлікслужба #аптеки #інклюзія #новини житомира #новини житомирщини #інклюзивність #перевірка #пеервірка Держлікслужби
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...