• Головна
  • На Житомирщині почастішали 75-річні знахідки
16:43, 7 квітня 2014 р.

На Житомирщині почастішали 75-річні знахідки

Минулий тиждень став «урожайним» на вибухонебезпечні предмети – надійшло 8 випадків їх виявлення. Так, 31 березня на пункт зв’язку 8-ї Державної пожежно-рятувальної частини міста Коростень надійшло повідомлення про те, що поблизу села Білка виявлено 40 артилерійських снарядів калібру 45 мм. Як з’ясувалося, чоловік, який знайшов боєприпаси, цікавиться історією Коростенського краю. Він шукав одну річ, а знайшов зовсім іншу.

Останнім часом я займаюсь дослідженнями історії боїв, які відбувалися на цій території у липні 1941 року – розповідає військовий історик, краєзнавець Сергій Гераймович. З німецької сторони мені пощастило отримати деякі документи, в яких детально описано події саме того періоду.Зі спогадів одного офіцера мені стало відомо, що десь у лісі неподалік с. Білка знаходилась гармата, яка не дозволяла прорвати німцям окремі укріплення радянських військ. Саме під час пошуків місця знаходження гармати, розкопуючи землю, я і натрапив на ящики з боєприпасами. Самотужки відкривати їх не наважився, тому сповістив про знахідку рятувальників 8-ї ДПРЧ.

За словами Сергія Олександровича, у лісі, де було виявлено снаряди, відбувалися найжорстокіші бої липня 41-го року. Місцеві жителі дуже часто знаходять тут і мінометні міни, і артилерійські снаряди, але такої кількісної знахідки ще не було. Чимало людей полюбляють виїхати до цього лісу на пікніки або просто позбирати гриби. І хтозна чим би міг закінчитися відпочинок для людей, якби снаряди своєчасно не виявили та знищили.

«Відкриття сезону» щодо виявлення вибухонебезпечних предметів, як правило припадає на початок весни, – розповідаєзаступник начальника Управління ДСНС України у Житомирській області Олег Держанівський. Люди прибирають свої присадибні ділянки, починають будівельні роботи і, відповідно, можуть виявляти підозрілі предмети. Як відомо, земля протягом року виштовхує такі предмети на кілька сантиметрів. Знахідка на території Білківської сільської ради – яскраве тому підтвердження. Снаряди датуються 1939 роком. Вони пролежали в землі більше 70 років, а люди і не підозрювали, яку небезпеку приховує у собі ліс, де вони полюбляють проводити час.

Олег Антонович наголошує на тому, що в цей період піротехнічна група працює в досить напруженому режимі. Бійцям ДСНС чи не щодня доводиться виїжджати для знищення знахідок часів війни по усій Житомирській області.

Кожен із нас випадково може натрапити на підозрілий предмет чи то прогулюючись лісом, чи то виконуючі господарчі роботи на присадибній ділянці. Тому рятувальники застерігають: якщо ви знайшли будь-який вибухонебезпечний предмет, ні в якому разі не намагайтеся його ідентифікувати. Не піднімайте та не переносьте його. Перш за все треба максимально обмежити доступ до місця знахідки інших осіб. Необхідно дати усім зрозуміти, що не можна підходити до цього місця. Негайно повідомте за номером «101» рятувальникам або телефонуйте «102» до райвідділу міліції. Якщо є така можливість, то повідомте про знахідку місцеві органи влади.

Легковажне ставлення до власної безпеки може призвести до трагедії. З 2003 по 2014 рр. на теренах Житомирщини внаслідок неправильного поводження громадян із вибухонебезпечними предметами 8 осіб загинуло та 2 отримали травми. Останній прикрий випадок стався у вересні минулого року в с. Кам’яний Брід Володарсько-Волинського району. Місцевий мешканець знайшов мінометну міну калібром 82 мм. Під час власноручного розбору стався вибух, внаслідок чого чоловік отримав травми несумісні з життям. Саме тому не варто випробовувати долю. Довірте виконання небезпечної роботи професіоналам своєї справи. Лише тоді ви убезпечите від небезпеки і себе, і своїх близьких.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #знахідка #артилерійський снаряд
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...