• Головна
  • На Житомирщині поновлено права 3,5 тисяч дітей
брифінг
09:26, 16 квітня 2014 р.

На Житомирщині поновлено права 3,5 тисяч дітей

брифінг

15 квітня, у прокуратурі області відбувся брифінг на тему: «Стан захисту прав дітей в області» за участю начальника відділу захисту прав і свобод дітей прокуратури області Діани Алхімової.

Повідомляючи про результати роботи, вона навела конкретні цифри. Зокрема, з початку року на усунення порушень прав дітей внесено 138 документів реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто майже 100 винних посадовців. На користь дітей відшкодовано понад 500 тис грн. Усього поновлено права понад 3,5 тис дітей.

Як повідомляється на сайті прокуратури Житомирської області, на сьогодні у територіальних прокуратурах захистом прав дітей займаються досвідчені працівники, ювенальні прокурори. Вони проводять перевірки, беруть участь у судових засіданнях при розгляді позовів про позбавлення батьківських прав, кримінальних проваджень про правопорушення, вчинені неповнолітніми. Такий підхід забезпечує комплексне відпрацювання кожного «дитячого» питання.

Дітям надається всебічна допомога і підтримка, враховуються індивідуальні потреби кожного. Зокрема, поновлено права дітей-інвалідів на інклюзивне навчання, яке дає можливість відвідувати загальноосвітні школи разом з однолітками.

«У Чуднівському районі прокурор відстояв право на інклюзивне навчання дитини-інваліда, яка навчалася вдома індивідуально. Наразі вона успішно вчиться у Карповецькій школі, де створено умови для вільного доступу дитини до закладу», - навела приклад Діана Алхімова.

Однак в області інклюзивним навчання можуть бути охоплені майже 200 дітей-інвалідів. А тому наступний крок - за навчальними закладами, які повинні адаптувати програми, методи, форми та умови навчання до їхніх індивідуальних потреб.

На брифінгу прокурор підкреслила, що встановлено численні факти порушень щодо дотримання житлових і майнових прав дітей. Зокрема, на дітей-сиріт роками не оформляються у порядку спадкування права на житло, земельні та майнові паї. У більшості випадків ці проблеми - поза увагою соціальних служб, які уповноважені захищати житлові права дітей у суді, заявляти вимоги щодо накладення заборони на відчуження житла.

«У Червоноармійському районі, за відсутності контролю служби у справах дітей, упродовж кількох років не переоформлювалися права власності на однокімнатну квартиру та земельну ділянку, що належали померлим батькам дитини-сироти. Лише після втручання прокуратури судом визнано за дитиною право власності на нерухоме майно у порядку спадкування», - повідомила Діана Алхімова.

Керівник відділу констатувала, що досить часто безпорадність та беззахисність дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, використовують задля своєї вигоди приватні підприємства. Вони не сплачують орендну плату за користування земельними ділянками, які належать дітям. Бездіють у таких випадках і органи опіки і піклування, служби у справах дітей, які мали б це питання контролювати.

«Один із таких фактів виявлено у Попільнянському району, коли фермерське господарство безоплатно користувалося земельною ділянкою, яка належала дитині-сироті. Прокуратура району захистила дитячі інтереси у суді. Відтепер сирота має у власності земельну ділянку вартістю 214 тис грн, а підприємство сплатило їй 11 тис грн., заборгованих за користування землею», - розповіла Діана Алхімова.

Підсумовуючи розмову, керівник відділу зауважила, що з початку року на захист житлових та майнових прав дітей прокурорами внесено 64 подання, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 22 посадовці органів державної влади та місцевого самоврядування, дітям відшкодовано 183 тис грн. Усього поновлено права понад 2 тис дітей.

Начальник відділу прокуратури області Діана Алхімова відповіла на усі запитання журналістів і закликала пресу та громадськість не бути байдужими до дітей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #прокуратура #захист прав дітей
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...