• Головна
  • На Житомирщині відбулася пряма телефонна лінія з питань лікування бронхіальної астми
гаряча лінія
17:34, 11 грудня 2014 р.

На Житомирщині відбулася пряма телефонна лінія з питань лікування бронхіальної астми

гаряча лінія

11 грудня у рамках заходів до Всесвітнього дня хворого на бронхіальну астму в області відбулася пряма телефонна лінія. Відповіді щодо профілактики та лікування бронхіальної астми надавала обласний позаштатний алерголог, завідувачка центру клінічної імунології та алергології обласної клінічної лікарні ім.О.Ф.Гербачевського Валентина Савицька.

Про це повідомили в прес-центрі ДОЗ.

Переважна більшість людей, які звернулися на телефонну лінію, цікавилися причиною виникнення бронхіальної астми, лікуванням цієї недуги за допомогою небулайзерної терапії та інгаляційних кортикостероїдів, чи посилюються напади ядухи при вірусній інфекції та що необхідно застосовувати у таких випадках.

-Бронхіальна астма, - зазначила Валентина Савицька, - хронічне запальне захворювання дихальних шляхів. Воно обумовлює розвиток бронхіальної гіперреактивності, що проявляється рецидивуючими симптомами свистячого дихання, ядухи, відчуття стиснення в грудях і кашлю, особливо у нічний та у вранішній час. Захворювання вражає всі вікові категорії населення та при неефективному контролі призводить до значного порушення якості життя, а інколи й до смерті хворих.

Поширеність бронхіальної астми у більшості країн світу зростає із року в рік, призводячи до значних збитків не лише у плані вартості лікування та медичних послуг, а також до втрати продуктивності та зменшення участі у суспільному житті.

Фактори ризику розвитку бронхіальної астми: генетична спадковість (атопія, вади імунітету) та набуті причини (гіперреактивність бронхів за рахунок перенесених інфекцій, професійних алергенів, причинні фактори (алергенні), сприятливі фактори (підвищують ризик виникнення хвороби на фоні впливу причинних факторів: тютюнопаління, забруднення навколишнього середовища, респіраторні інфекції).

Клінічні прояви бронхіальної астми: епізодичні свистячі хрипи в легенях, напади ядухи переважно вночі, відчуття скутості у грудній клітці та при фізичному навантаженні.

Прояви симптомів посилюються вночі і у вранішній час. Вони виникають або погіршуються при фізичному навантаженні, вірусних інфекціях, наявності впливу алергенів, у тому числі й професійних, тютюнопалінні, перепадів зовнішньої температури, сильних емоціях (плачу, сміху), дії хімічних аерозолів, прийомі деяких ліків (неспецифічні протизапальні препарати та бетаблокатори).

Наразі в області на диспансерному обліку перебувають 4330 хворих на бронхіальну астму. Упродовж трьох останніх років щороку бронхіальна астма вперше виявляється у 150 жителів області. Разом з тим, немає випадків виявлення захворювання у занедбаному стані, що свідчить про якісну базисну терапію, яка проводилась на амбулаторному етапі в ЛПЗ області. На жаль, бронхіальну астму поки що вилікувати повністю не вдається. Натомість, завдяки правильному та своєчасному лікуванню, можна досягти тривалої, стійкої ремісії.

Лікарі прагнуть, аби бронхіальна астма була контрольованою, зокрема йдеться про запобігання загостренню захворювання та зменшення нападів ядухи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #бронхіальна астма #телефонна лінія
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...