Клуб Елітарного Кіно. Альфред Федецький - житомирянин з Харкова
Моє рідне місто не припиняє мене приємно вражати. От і сьогодні зацікавившись біографією першого українського режисера, оператора та кіномеханіка, відомого світового фотографа - Альфреда Федецького, з’ясував, що народився він у Житомирі!
Саме Альфред Федецький зняв в Харкові перше хронікальне кіно Російської імперії. Саме його вважали основним конкурентом брати Люм’єр. А зробити власний фотопортрет у Федецького вважали за честь такі відомі особи того часу як П. І. Чайковський, М. Кропивницький, М. Садовський, М. Заньковецька та інші. Високо оцінював мистецтво Федецького і видатний художник І. К. Айвазовський. Під час свого перебування у Харкові він навіть попросив фотографа зробити декілька світлин. Серед його замовників - «найвищих осіб» - були король Данії та президент Франції. А за світлину царської родини Їх Величності Государя Миколи II і Государині 20 серпня 1898 року в Борках йому був подарований «золотой перстень с голубым сапфиром, окруженный крупными бриллиантами»
Біографічна довідка:
Альфред Костянтинович Федецький (1857-1902) народився у Житомирі в польській родині. Його батько був театральним антрепренером. Деякий час Федецький жив в Варшаві, фахову освіту отримав у Вені, де навчався у фотографічному інституті при Академії мистецтв. Професійні навички удосконалював в Києві у відомого фотографа В. Висоцького. Однак бажання самореалізації спонукало парубка, який вірив у власні  творчі сили, переїхати до Харкова, одного з фотографичних центрів Півдня Росії того часу.
У 1886 році Федецький приїжджає до Харков і відкриває невеличке фотоательє. У зв’язку з цим він розміщує в газеті «Харьковские губернские ведомости» таку об’яву: «Федецкий А.К. — фотограф Двора Ее Императорского Величества Великой княгини Александры Петровны, в прежнем помещении фотографа Досекина (ул. Екатеринославская, дом Базелевича) открывает 1 августа фотографию. Фотоаппаратура привезена из Вены и Лондона».
1 жовтня 1896 року Федецький на Єкатеринославській вулиці (зараз Полтавський шлях) зняв щорічну процесію перенесення Озерянської ікони Божої Матері з Куряжского монастиря до Харкова. Через месяць він зафиксував на Харьковському іподромі джигітовку казаків Оренбурзького полку.

Перший громадський киносеанс Федецького відбувся 2 грудня 1896 року.

Так що відтепер можна вважати Житомир не тільки колискою Космонавтики але ще й української Кінематографії

В программе:

-обмен фильмами;

-слово киноведа;

-общение.