Академічний театр музики, пісні і танцю «Зоряни» був створений понад тридцять років тому, в далекому 1984 році. Налічує в своєму складі 35 осіб – це професійні і обдаровані артисти балету та музиканти, випускники консерваторій і вищих музичних закладів України.

Творче кредо колективу - три складові: музика, пісня і танець. У програмі театру – патріотичні, ліричні і жартівливі народні та сучасні пісні, оркестрові мелодії, яскраві обрядові танці та музично-хореографічні композиції, які сягають своїм корінням у фольклорні традиції, до автентичних джерел української пісні, а також танцювальна музика народів світу (Росії, Бессарабії, Волині, Угорщини, Закарпаття, Молдови).

Високою професійністю та блискучим виконанням відзначаються музиканти оркестру. На міжнародному фестивалі "Дунайська весна" вони були удостоєні високого звання "Віртуози України".

Невід’ємною складовою успіху "Зорян" є балетна група колективу. "Злагодженість і віртуозність танцюристів, акробатичні трюки поряд з елегантністю, витонченістю" – так був оцінений виступ "Зорян" під час гастролей у Франції (з матеріалів французського журналу „Фігаро”).

Колектив прекрасно костюмований. Колекція нараховує близько 350 костюмів, тому кожен виступ – це нове відкриття національних традицій, кожен костюм – це витвір мистецтва. Їх моделювали відомий львівський художник Володимир Фурик та народна художниця України Ганна Грабовська.

Гастрольно – концертні маршрути Академічного театру музики, пісні і танцю “Зоряни” – це, практично, усі міста України та країни Западної Європи, серед яких Німеччина, Бельгія, Голландія, Франція. Під час гастрольного турне по Франції відбулося 45 концертів у містах Ліон, Бордо, Ман. Три концерти з успіхом пройшли у Парижі

Колектив брав участь у проведенні Днів культури України у Болгарії, у Міжнародних фестивалях у містах Юбек, Кіль, Айзенберг (Німеччина), м.Сент (Франція), “Дунайська весна” (Румунія, Болгарія, Югославія). Лише у 2005 році колектив взяв участь у Днях української культури в республіці Молдова, 51-му фестивалі культури русинів - українців у Словакії, провів гастролі у містах Польщі: Єлена Гура, Кудова, Лєгніца. Достойно «Зоряни» представили Україну на міжнародному фестивалі у м. Мартіг (Франція). В квітні 2007 року колектив був запрошений до участі у 25 – му художньому фестивалі дружби "Апрельская весна" в Корейській народно-демократичній республіці, де отримав: ГРАН-ПРІ фестивалю, золотий приз та премію за постановку танцю "Гопак".

В червні 2011 року театр «Зоряни» представляв своє мистецтво на IV Міжнародному фестивалі музики, мистецтва і фольлору у м. Білосток (Республіка Польща), на якому отримав Головну нагороду. В листопаді 2011 року колектив брав участь у ІІІ Всеукраїнському фестивалі – конкурсі народної хореографії імені Павла Вірського, де став Лауреатом. У 2012 році Академічний театр музики, пісні і танцю "Зоряни" успішно провів гастролі у Сполучених штатах Америки.

В 2003 році творчому колективу було присвоєне почесне звання"Академічний".