Унікальний арт проєкт «Місто VS Карантин», який на сьогодні зібрав 168 учасників з більш ніж 80 країн світу з усіх континентів буде представлений в м. Житомирі з 3 – 30 березня 2021 року у Місцевому Навколокультурному центрі.
Автори та куратори проєкту «Місто VS Карантин» – Сашко Балабай та Дарина Балабай – львівські кінорежисери, журналісти, члени Української кіноакадемії, автори багатьох мистецьких та соціальних проєктів.
Роботу над проєктом Сашко і Дарина розпочали в квітні 2020 року і продовжують працювати до сьогодні, збираючи унікальні фото історії про карантин з країн, які ще не представлені в проєкті. Також автори планують згодом видати фото книгу проєкту.В проєкті представлено більше 200 робіт від 168 авторів з більш ніж 80 країн Світу, з усіх континентів. Дата та місце створення першої фотографії – Українська антарктична станція «Академік Вернадський», грудень 2019 року, а дата останньої – Макао, 9 лютого 2021 року.
Фотографії, зібрані в проєкті, візуалізують події, що відбувались в різних містах по всьому світу від самого початку карантину і до сьогодні.Дерев’яні конструкції, дизайн яких був розроблений авторами проєкту спільно з архітекторкою Ангеліною Єфіменко, утворюють такий собі лабіринт карантинних вражень.
Блукаючи по ньому відвідувачі занурюються у простір, який розповідає історії про існування міста та його мешканців під час карантину. Фотографії, надруковані на полотні, проглядають з під білої сітки, немовби прориваються назовні думки, мрії та сподівання авторів фотографій. Куратори проєкту дали можливість висловитись авторам, які є не тільки професійними фотографами, а й домогосподарками, музикантами, радіоведучими, художниками, директорами музеїв, військовими, фото кореспондентами, стоматологами, шеф кухарями, лікарями, фуд блогерами, адвокатами, вчителями, мистецтвознавцями та представниками інших професій. Наймолодшому учаснику проєкту 14 років.
До кожної з фотографій її автор надав унікальну особисту історію, яку відвідувач може довідатись під час кураторських екскурсій. Експозицію супроводжує унікальний документальний відео ряд озвучений авторською музикою від молодого композитора Tsukrovy Kit. Анотацію до проєкту написала відома художниця Влада Ралко, її фото робота також представлена на експозиції. На афіші проєкту та на сертифікатах, що отримають всі учасники проєкту, використана робота талановитої авторки з м. Рівне - Яніни Псюрської.
Проєкт реалізовано спільно з Львівською спілкою архітекторів НСАУ та за підтримки Департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА, ГО «Житомир зроби голосніше», «Місцевий Навколокультурний центр».
Керівник проєкту та конт. особа – Дарина Балабай, 067-707-43-38
_________________________________________________________
У зв'язку із введеним карантином, відбудеться передчасне відкриття виставки!