У Житомирському обласному літературному музеї 19 квітня о 12.00 відбудеться відкриття персональної виставки Олени Рачкован “Сакральний світ могутнього коріння”.

На огляд представлено роботи у техніках витинанка і витинальна графіка. Переважна більшість створена останнім часом та виставляється вперше. Виставка “Сакральний світ могутнього коріння” приурочена до великодніх свят. У своїх роботах майстриня показує власне бачення прадавніх символів.

“Одного разу донька принесла додому великий словник “Слов’янський світ”. У книзі були зображення дохристиянської доби. Мене зачепило, почала читати та замальовувати образи. Результат можемо побачити на виставці, як моє переосмислення прочитаного матеріалу, — каже Олена Рачкован, - на основі маленьких спроб я прийшла до вирізування тематичних витинанок, з міфічними та легендарними сюжетами. Мені здається, що символи — це не просто так, вони десь глибоко в нас закладені. Наприклад, риба — знак життя і смерті. На виставці він зустрічається в різних роботах, символ тісно пов’язаний із темою Великодня”.

Олена Рачкован розпочала вирізувати витинанки з 1994 року. Вперше дізналась про цей вид мистецтва з дитячої книжки, якими вона була ілюстрована. Колежанка з заводу Автозапчастин розповіла про техніку та навчила її робити. З 1996 року, викладаючи у школі, майстриня пішла далі, вдосконалила майстерність та навчила учнів вирізувати різні види витинанок.

Для довідки. Олена Миколаївна Рачкован художниця та майстриня народної творчості з образотворчого мистецтва. Вона опанувала: витинанку, розпис по дереву, писанкарство, графіку. Жінка родом із міста Горлівка Донецької області. Навчалась у Художній школі м.Житомира, Слов'янському керамічному училищі та в університеті мистецтв у москві. В Житомирі працювала на заводі “Автозапчастин”, вчителювала. Є учасницею міжнародних, республіканських, обласних, міських та персональних виставок. Нагороджена Почесними грамотами Міністерства культури і туризму України, Центральним комітетом профспілки працівників культури України. Творчі роботи зберігаються в музеях Житомирщини, приватних колекціях в Україні та за кордоном.