Патріотичний проєкт Маріанни Пащук «НАШІ КОТИКИ»
Відкриття: 1 вересня о 15:00
Місце проведення: Муніціпальний арт-простір «ВЕЖА»
Адреса: вул. Віктора Косенка, 24
З початком росіянської агресії коти стали своєрідним національним ceremonial pet ЗСУ та військовими «талісманами». Бойові дії на східних кордонах України породили цілий культ чотирилапих побратимів в українському війську. Свої коти є «на всіх видах забезпечення» чи не в кожній батальйонній тактичній групі, в кожній роті, у бліндажах і на блокпостах, при польових кухнях операції Об’єднаних сил. По-перше, коти й кошенята – це красиво. Це теплі клубки домашнього затишку далеко від дому. Крім того, цілком прикладна роль котів у солдатських бліндажах і наметах – ловити гризунів, які розвелися у величезній кількості, псують харчі, майно, дроти, техніку й тому потребують комплексних засобів протидії. Багато підрозділів підбирають поранених котів, виходжують, відгодовують і вважають своїми талісманами, вдягаючи в індивідуальні берети й камуфляж. Куля, Град, Ураган, Зенітка – типові прізвиська для ротних «мурчиків». А деякі солдати цілком серйозно стверджують, що чотирилапі можуть передбачати близькі обстріли.
Волонтери, які допомагають ЗСУ і добробатам, також лагідно називають котиками українських воїнів, засвідчуючи, що вони найдорожчі, їх треба берегти й піклуватися про них.
Маріанни Пащук поєднує у своїх художніх роботах ці дві котячі іпостасі – вона малює українських військових і волонтерів в образах котиків.
«Зараз я більше думаю за людей, яким погано, які втратили близьких, домівки, а може і віру у добро. Я б дуже хотіла, щоб те, що я роблю зараз, і те, що намагаюся вкласти в арти, стало острівком світла і добра в змучених душах.» – пише Маріана в своїх постах