Народився 21 листопада 1961р. в м.Дубно, Рівненської області. Батько – Марченко Григорій Михайлович, 1935р.н., працював термістом на ливарно-механічному заводі, приймав активну участь у художній самодіяльності, співав у вокальному ансамблі та хорі ведучі партії. Музичні здібності я успадкував від батька. Мати – Марченко Галина Олексіївна, 1941р.н., вільний від роботи час (диспетчер аварійної служби газового господарства) присвячувала вихованню дітей (мене та брата Юрія), вболіваючи за нашу освіту та розвиток літературних здібностей. Знала напам’ять «Кобзар» Т.Г.Шевченка, читала багато з російської поезії, тож любов до віршування прокинулась в мені ще в ранньому дитинстві. Свою першу збірку віршів «Пори року» написав та сам оформив, коли мені виповнилось 6 років. Ще в дошкільному віці записався у районну бібліотеку, де мене називали «наш юний читач» і з радістю обдаровували знаннями, формуючи  мій світогляд. Зачитувався казками народів світу і вже тоді усвідомлював зміст та красу українських. Прислів’ями, приказками, колисковими та байками збагачувався від бабусі Ольги – справжнього джерела народної мудрості, смирення та милосердя.

З 1969 року по 1979 рік навчався у середній (загально-освітній) школі №8 м.Дубно, котру закінчив майже на «відмінно» (дві четвірки). Музичну освіту здобув у музичній школі м.Дубно за фахом «Скрипка». Брав участь та займав призові місця на обласних конкурсах скрипалів.
У 1979 році став студентом механічного факультету Українського інституту інженерів водного господарства (нині НУВГП) м.Рівне. У студентські роки (1979-1984р.) розпочав активну концертну діяльність у складі вокально-інструментального ансамблю факультету, СТЕМу та команди КВК. Оволодів грою на інших музичних інструментах: гітара, аккордеон, сопілка, туба у складі духового оркестру на військових зборах.

З 1983 року почав відвідувати Клуб самодіяльної пісні м.Рівне, як автор-виконавець. У 1984 році став лауреатом першого у своєму житті фестивалю самодіяльної пісні «Вінниця-84», співаючи в дуеті з Ігорем Шуваєвим. Дякуючи йому, відчув себе причетним до жанру авторської пісні – жанру, що подарував чимало друзів, однодумців, зустрічей з талановитими людьми. Постійно писав вірші та пісні. Після закінчення інституту працював дільничим механіком, інженером техогляду автоколони, інспектором Енергонагляду.

На протязі шести років (1996-2001) працював викладачем Рівненського обласного центру зайнятості та Центру творчості учнівської молоді за фахом «Майстер з лозоплетіння». Підготував понад 200 учнів та послідовників з ремесла лозоплетіння. Був неодноразовим учасником обласних та всеукрїнських виставок народної творчості, як майстер сучасного декоративно-прикладного мистецтва.

На протязі багатьох років керував клубом авторської пісні та співаної поезії, яким були організовані та проведені чотири фестивалі «Творча зустріч друзів», цикл концертів «Барди України» (14 авторів-виконавців), багато інших заходів – творчих вечорів, виступів, зустрічей тощо.
З 2007 року розпочав сольну концертну діяльність.

Творча біографія:
1984р. - фестиваль авторської пісні «Вінниця-84», лауреат;
1986р. - I Всесоюзний фестиваль авторської пісні, м.Саратов;
1987р. - фестиваль авторської пісні «Есхар», м.Харків;
1987р. - I Всесоюзний семінар з авторської пісні, м.Москва;
1988р. - II республіканський зліт КСП Білорусії, м.Мінськ, лауреат;
1988р. - Дніпропетровський фестиваль КСП, лауреат;
1989р. - Всесоюзний семінар з авторської пісні, м.Раубичі, Білорусія;
1991р. - фестиваль української авторської пісні та співаної поезії «Оберіг», м.Луцьк, лауреат;
1998р. - фестиваль «Славутич», м.Славутич, Чернігівської області, лауреат;
1999р. - V відкритий всеукраїнський фестиваль авторської пісні та співаної поезії «Пісчане-99», Крим, лауреат;
2001р. - III міжнародний фестиваль авторської пісні «Балаклавські канікули», м.Балаклава, Крим, гран-прі;
2008р. - 35-тий Всеросійський фестиваль бардівської пісні імені Валерія Грушина, м.Самара, Росія, лауреат.

Брав участь як почесний гість, ведучий творчих майстерень та член жюрі у фестивалях:

  • «Байда», «Плеяда», «Рідкісний птах», м. Запоріжжя;
  • «Київська Русь-2007», м. Київ;
  • «Булат», м. Суми;
  • «32 мая», м. Донецьк;
  • «Рамонский родник», м. Воронеж;

Міжнародний фестиваль авторської іронічної пісні «Барды смеются», м. Южний Одеської області.
Фестиваль «Приморські струни», м. Владивосток, Росія.
I Далекосхідний ярмарок-фестиваль «Солов’їна пісня», м. Усурійськ, Росія.

Лауреат фестивалю-конкурсу козацької пісні «Встань, козацька славо! Засвіти знамена!», музей-заповідник «Козацькі могили», с. Пляшева Радивилівського району Рівненської області.
Нагороджений Орденом української авторської пісні.

Як регент, псаломник, хорист постійно брав та беру участь у службах православних Свято-Георгіївського (м. Дубно), Свято-Успенського (м. Рівне), Борисо-Глібського (м. Рівне) храмів.

Нагороджений грамотами Рівненської єпархії за плідну діяльність на благо святої Православної Церкви та активну працю на ниві духовного відродження.
Одружений. Найбільшим подарунком долі вважаю трьох своїх дітей.

Творчі доробки:

  • аудіо-альбоми: «От февральской непогоды», «Надену белую рубаху», «Полинові сни долини»
  • збірка віршів «Надену белую рубаху», видавництво ООО «МП Леся» м. Київ, 2007р.
  • публікації у журналах, поетичних альманахах, тощо.