У Житомирі вдарять по гіподинамії масштабним всеукраїнським велопробігом "На швидкості життя". В День фізичної культури та спорту організатори запрошують всіх жителів міста Житомир та велоактивістів на Всеукраїнський велопробіг.

Метою проекту «На швидкості життя» є привернення увагу широкої української громадськості до проблеми недостатньої фізичної активності та гіподинамії.

У містах велопробігу заплановані урочисті заходи. У програмі Житомира:

  • Прес-конференція на Соборній площі, презентація «Маршруту здоров'я»

Спікери:

  • Єгор Дементьев, український велогонщик, дворазовий чемпіон літніх Паралімпійських ігор 2012 року у Лондоні;
  • Денис Гарцилов, директор Корпорації «Артеріум»;
  • Представник Житомирської міської влади.
  • 12:00 – старт велопробігу.
  • З 10:00 до 16:00 на Соборній площі буде представлена іронічна експозиція «Червона книга здорового життя», на якій покажемо зникаючі атрибути фізичної активності та здорового способу життя.

«На швидкості життя» – захід, організаторами якого є спортивні та громадські організації, а також велолюбителі з різних міст України. Велопробіг об’єднає всіх, хто не байдужий до свого здоров’я та прагне жити активно, на правильній швидкості життя.

Довідка:

Гіподинамія – ослаблення м’язової діяльності, зумовлене малорухомим способом життя. Поширеність гіподинамії зростає у зв’язку зі зростанням обсягів офісної роботи та зменшенням потреби у фізичних рухах. Сьогодні гіподинамію називають «Хворобою цивілізації». За підрахунками експертів, одна смерть з 10 в результаті інфаркту, судинних проблем, діабету або раку, сталася через гіподинамію. Фахівці ВОЗ впевнені, що проблема незабаром може прийняти масштаби пандемії. За даними Всесвітньої Організації Здоров’я недостатня фізична активність є четвертим глобальним чинником смертності в світі. У всесвітньому рейтингу здоров’я, що був складений в 2012 році агентством Bloomberg, ВООЗ, ООН за підтримки Всесвітнього банку, Україна посіла лише 99-те місце серед 145 країн, які досліджувались.