Коли Імре Кальман почав роботу над оперетою «Графиня Маріца», він був уже всесвітньо відомим композитором.

Прем'єра оперети « Маріца » на сцені віденського театру Ан дер Він 28 лютого 1924 пройшла з величезним успіхом. Новий твір відразу ж привернуло увагу публіки і стало певним еталоном неовенской оперети. «Графиня Маріца» і донині користується таким же визнанням публіки, зачаровуючи красою мелодій, поетичністю, повним любовних інтриг і хитросплетінь сюжетом. Романтичні угорсько - циганські мотиви з їх мрійливістю, примхливістю, з вишуканим блиском імпровізаційних прикрас якнайкраще розповідають нам про почуття героїні і закоханого в неї героя.

Сюжет оперети «Маріца».

Молодий граф Тассило, розорившись, продає свій маєток графині Маріцці. Багата і свавільна красуня Маріца приїжджає в свій маєток. Тассило має зобов'язання зібрати придане і віддати свою сестру заміж. Тому йому доводитися обманним шляхом залишитися в цьому маєтку. Маріца оголошує про свої заручини з вигаданим нареченим Коломаном Зупаном. Ця безневинна брехня породжує масу несподіваних ситуацій та нісенітниць...

Несподівано приїжджає дійсно існуючий Коломан Зупан і сподівається одружитися на Маріцці. Графиня ж закохується в бідного керуючого її маєтком. Не так давно він, багатий і заможний молодий граф Ердеді, промотавши весь свій стан, був змушений продати фамільний замок і під чужим ім'ям стати керуючим колишнім власним маєтком, нині належить графині Маріцці... Як набридли молодий, багатою красуні Маріцці нескінченні залицяльники з їх химерністю, серенадами, запевненнями в нескінченній любові. Кинутися від них геть!

Втекти до маєтку, до циган, їх танцям, пісням, скрипкам! Тільки там є щирість, тільки там живе щастя, тільки там чекає справжня любов! І ось нарешті зустрівся Він! Але невже і він - мисливець за посагом, а його промови і визнання лише хитрий хід у пошуках грошей?

У цей час приїжджає його сестра Ліза. Тассило пише Лізі лист, в якому йдеться про доданому. Лист випадково потрапляє до рук Зупана і про зміст листа дізнається Маріца. Вона проганяє керуючого свого маєтку. З приїздом тітоньки Тассило і Лізи все стає на свої місця - з'ясовуються родинні стосунки. Закохані миряться, а Зупан робить пропозицію Лізі.